Double Tap: Zamkněte displej poklepáním

double-tap-displej-nahled

Uspání obrazovky a zamknutí displeje poklepáním je praktickou vychytávkou, která navíc šetří tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Některé nástavby – například CyanogenMod nebo Oxygen OS – mají funkci zhasnutí displeje při dvojitém kliknutí přímo v systému, spousta dalších uživatelů se však kvůli zajímavé funkci musí obracet na alternativní launchery. Aplikace Double Tap Screen Off spolehlivě uzamkne obrazovku jednoduchým poklepáním, a to bez změny launcheru.

Vypínejte displej jednoduše s aplikací Double Tap

Bezplatná aplikace Double Tap Screen Off poslouží na jednoduché zhasínání a zamknutí obrazovky bez nutnosti mačkat power tlačítko. Pokud jste si pořídili příliš velký telefon a vypnutí a zapnutí hardwarovým tlačítkem je pro vaše prsty problém, samotné tlačítko je nefunkční nebo se vám nechce za účelem ztmavení obrazovky telefon přehazovat v ruce a po hmatu hledat, chytrá aplikace se o vaše nešvary postará. Ke svému chodu nepotřebuje ROOT a je zcela zdarma.

Úsporná aplikace má pouze jednu plochu

Aplikace obsahuje pouze jednu obrazovku, na které naleznete veškeré nastavení. Double Tap je nejprve potřeba potvrdit v systému – vyžaduje oprávnění k zamykání obrazovky. Poté už vám nic nebrání k zapnutí funkce v aplikaci a užívat si zamykání obrazovky pomocí dvojitého poklepání na displej. Na jediné ploše aplikace naleznete pak už jen jednu funkci – jedná se o netradiční možnost poklepáním naopak displeji spánek zakázat, ale to pouze v případě zapnutého Facebook Messengeru.

Zajímavá alternativa k funkcím launcherů

Pokud nepoužíváte Nova launcher nebo není funkce uspání při dvojím kliknutí obsažena v systému vašeho mobilního telefonu, je nenáročná aplikace skvělou volbou. Funguje spolehlivě a na poklepání reaguje svižně. Setkáte se sice s reklamou, lze se jí však zbavit zakoupením plné verze – ta však neobsahuje žádné funkce navíc.

Double Tap  Off
Double Tap Off

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)