Klasiky Doom a Doom II míří na Android!

doom android

Nastal čas jít zpět do pekel, jelikož původní Doom a pokračování Doom II jsou zpět. Po 25 letech existence jsou tedy jedny z nejvlivnějších stříleček první generace celé herní historie konečně k dispozici na Android a iOS. Obě dvě hry si můžete stáhnout za 139 Kč v Obchodu Play již dnes.

Doom a Doom II jsou střílečky z pohledu první osoby, které vyvinula společnost ID Software. Ta má mimochodem na svědomí jiné pecky, jako třeba Quake, Wolfenstein, Commander Keen nebo Rage. V obou “důmech” hrajete za nepojmenovaného vesmírného mariňáka, který v prvním díle dobývá Mars a peklo a ve druhém díle Zemi a trochu odlišnou verzi pekla. Procházíte 3D úrovněmi, které obsahují různé zásoby střeliva, brnění, zbraní a zdraví. Zbraně navíc můžete sbírat i z mrtvých nepřátel.

DOOM, DOOM II, and DOOM 3 Re-Release Trailer

DOOM, DOOM II, and DOOM 3 Re-Release Trailer

Prostor hry, tedy úrovně jsou ve 3D prostoru, avšak hlavní postava i nepřátelé jsou ve 2D. Této grafice se říká 2,5D a mohla by zejména mladšímu publiku pořádně zavařit. Ostřílení borci se zde budou cítit jako doma, ovšem pro ostatní to nebude nic jednoduchého. Ten, kdo Dooma hrál mi jistě dá za pravdu, že se vůbec nebavíme o lehké hře, která by se s hráči nějak zvlášť mazala. Jediným zklamáním snad je, že hra zatím nepodporuje ovladače, což se snad s příchodem aktualizací změní. Pro vaši informaci – první Doom vyšel 10. května 1993 pro MS-DOS a druhý díl pak 30. září 1994 pro stejnou platformu.

Zdroj: androidauthority.com

Hráli jste někdy Doom? A zkusíte ho na Android?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)