Doogee S6000: telefon s 6000mAh baterií a vzhledem Xiaomi Mi Note

doogee_s6000_3.@750

Kapacita baterie v současnosti představuje čím dál podstatnější údaj, který ovlivňuje výběr telefonu. Velcí světoví výrobci chytrých telefonů začali na tento fakt sice pomalu (ale jistě) reagovat, nicméně i tak by se v některých ohledech mohli od svých čínských protějšků s méně zvučnými jmény nechat inspirovat. Řada z těchto menších čínských výrobců totiž láká své zákazníky na telefony osazené bateriemi o často i dvojnásobné kapacitě než zavedení světoví giganti. Toto je případ i novinky v podobě smartphonu Doogee S6000, mezi jehož trumfy patří především baterie o kapacitě 6000 mAh. Vedle té na sebe strhává pozornost také svým vzhledem, který lze označit za více než „nápadně podobný“ telefonu Xiaomi Mi Note.

Doogee S6000 1

Co se týče hardwarových parametrů, zde Doogee S6000 již tolik nezáří. Použitý IPS displej o úhlopříčce 5,5″ disponuje pouze HD (1280 x 720 px) rozlišením a je překryt 2,5D krycím sklem. Výkon v tomto případě dodává 64bitový chipset MediaTek MT6735 se čtyřmi jádry Cortex-A53, taktovanými na 1,5 GHz, grafický výkon pak obstarává čip Mali-T720. Operační paměť RAM má bohužel kapacitu pouze 1 GB. Interní úložiště nabídne 16 GB a tento prostor může být ještě rozšířen o microSD paměťovou kartu. Díky přítomnosti technologie rychlého nabíjení MediaTek PumpExpress Plus by mělo být možné baterii dobít z 0 na 75 % za pouhých 30 minut. Přítomno by rovněž mělo být také bezdrátové nabíjení. Doogee u svého modelu S6000 udává výdrž na jedno nabití při běžném používání až 5 dní, při náročném používání by pak měl telefon vydržet bez nabíječky 2 dny a v pohotovostním režimu by jej měla obří baterie udržet až 40 dní. Hlavní fotoaparát telefonu má rozlišení 8 MPx a světelnost f/2.0, doplňuje jej dvojice přisvětlovacích LED diod. Přední fotoaparát nad displejem disponuje rozlišením 5 MPx. Na palubě je přítomen operační systém Android ve své doposud nejnovější verzi 5.1 Lollipop.

Pochválit musíme výrobce za poměrně tenké rámečky, díky těm by měl displej zabírat okolo 75 % plochy čelní strany. Tloušťka těla je v tomto případě 9 mm, což je vzhledem k velikosti použité baterie přijatelná hodnota. Stejně jako Xiaomi Mi Note, také Doogee S6000 má záda překryta tvrzeným krycím sklem. Za zmínku stojí také rám těla přístroje obráběný na CNC z titanzinku.

Doogee S6000 by se do prodeje měl dostat v průběhu letošního srpna, a to za velmi sympatickou cenu 139,99 $ (cca 3 400 Kč).

Co na Doogee S6000 říkáte?

 

Zdroj: GizmoChina.com, GizChina.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)