Do Google Chrome se brzy dostane funkce, kterou známe z placených nástrojů

Google Chrome správce hesel

Google Chrome již řadu let nabízí správce hesel, díky kterému si nemusíte pamatovat vaše hesla a automaticky se vám doplňují do kolonek, kde jsou potřeba. Mimo to vám ale umožňuje také vygenerovat silné heslo a nyní se chystá další užitečná vychytávka, kterou známe z placených aplikací jako třeba 1Password.

Google vylepší správce hesel v prohlížeči Chrome

Nově bude možné přidat si k heslům poznámky. Jakmile bude tedy nová funkce k dispozici, objeví se vám pod kolonkami uživatelské jméno a heslo také kolonka poznámky. Možnost se pochopitelně objeví pouze v případech, kdy budete přidávat nové heslo nebo upravovat to stávající. Uživatel Leo Varela na redditu sdělil, že kromě této funkce Google pracuje také na možnosti bezpečně odesílat hesla ostatním uživatelům.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome Canary (nestabilní)
Chrome Canary (nestabilní)

Poznámka k heslu může být užitečná hned v několika případech. Můžete třeba snadno odlišit váš pracovní a osobní účet nebo si zálohovat odpověď na bezpečnostní otázku pro obnovu hesla. Funkce by měla být k dispozici v Chrome 101, prozatím je dostupná pouze v testovací verzi Chrome Canary.

Využíváte správce hesel v Google Chrome?

Zdroj: TechRadar

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)