TOPlist

DJI Mini 3 Pro: Dražší, ale mnohem šikovnější malý dron

DJI Mini 3 Pro představení parametry cena

Společnost DJI oficiálně představila nový dron z populární základní a levné řady Mini. V obou těchto ohledech nicméně došlo k podstatnému posunu, neboť toho novinka DJI Mini 3 Pro dokáže opravdu hodně nad dosavadní rámec této série a současně s tím stoupla i cena. Hned na první pohled zaujme změna v designu, která ovlivnila tvar základního těla, uchycení vrtulí i gimbal držící přední kameru. To ale rozhodně není vše.

Z letových vlastností a ovládání se hodí zmínit například radiový dosah až 8 km (maximální limit v EU), automatické detekování a překonávání překážek APAS, několik šikovných autopilotních režimů pro sledování cíle nebo podpora ovladače s vlastním displejem. To vše jsou novinky, které zamířily do dronu z řady Mini poprvé.

DJI – Introducing DJI Mini 3 Pro

DJI - Introducing DJI Mini 3 Pro

Po stránce záznamu jsme se dočkali maximálního 4K rozlišení při 60 FPS, které případně doplňuje Full HD se 120 snímky za sekundu, což je velmi pěkná porce pro kvalitní zpomalené záběry. Upravený závěs kamery (gimbal) jí nově dovoluje mnohem volnější pohyb v širších úhlech, takže se dá experimentovat třeba i s panoramatickými videi. Skvělé je, že všechny hardwarové novinky se i tak konstruktérům podařilo vměstnat do dronu s hmotností do 250 gramů, což je důležitá hranice pro vyhlášku.

DJI Mini 3 Pro bez dalšího dodatečného příslušenství vyjde bez zohlednění dalších výdajů na dopravu, clo nebo daň na 739 eur, tedy asi 18 300 Kč. Verze s ovladačem pro mobilní telefon stojí 829 eur, což je zhruba 20 500 Kč. V balení s plnohodnotným ovladačem vyjde na 999 eur, tedy na asi 24 700 Kč. Za dalších 189 eur, v přepočtu asi 4 700 Kč, se dá přiobjednat Fly More Kit s více bateriemi a dvojitou nabíječkou.

Jaké jsou vaše zkušenosti s drony?

Zdroj: DJI

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)