DJI zítra představí dron Mavic Mini. Proč může být prodejním hitem?

dji mavic mini

DJI je jedním z největších výrobců civilních dronů na světě. Tato zařízení nenajdou využití pouze v Hollywoodu, ale také u obyčejných lidí, kteří vlogují/natáčí videa. Zítra DJI plánuje představit další zařízení v čele s Mavic Mini, který nyní odhalil jeden z prodejců značky. Známe tak nejen kompletní specifikace, ale také jeho podobu.

DJI Mavic Mini má být opravdu malé zařízení, které bude vážit 249 gramů a jeho provoz nevyžaduje schválení úřadu pro letectví. Přitom největší DJI Mavic váží 430 gramů, takže o skoro 200 gramů více. Dron zvládne natáčet na jedno nabití až 30 minut a obraz přenese až na vzdálenost čtyř kilometrů. Dron je vybaven trojosým gimbalem s kamerou, která zvládne natáčet Full HD video při 60 snímcích za sekundu, nebo 2,7K video při 30 snímcích za sekundu. Pokud byste měli zájem s dronem fotit, zvládne produkovat 12 megapixelové snímky.

Dron disponuje vlastním autopilotem, který dokáže natočit kratší scény. Na telefonu skrz aplikaci stačí označit člověka a dron okolo něj natáčí video. Tuto funkci známe už z ostatních dronů od DJI. Video se pak ukládá na microSD kartu, kterou nedostanete v balení. Cena tohoto dronu se bude pohybovat kolem sympatických 10 tisíc korun, což by z něj mohlo udělat prodejní hit.

Líbí se vám DJI Mavic Mini?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)