DJI Inspire 1 – bezkonkurenční dron ovládaný Androidem

s12bg-825d4a209f083de45b68fdddfd1d9868

DJI včera představilo svého nové drona – DJI Inspire 1. Technologiemi nabitý dron, který lze ovládat tabletem nebo telefonem s Androidem míří na trh, a koupit si jej můžete už tyto vánoce.

Po úspěšném modelu DJI Phantom k nám míří nový, vyspělejší model a s podstatně vyšší cenovkou. Milovníci bezpilotních dronů určitě jásají radostí. DJI Inspire má totiž co nabídnout. Dron má zabudovanou kameru, která dokáže pořizovat video ve 4K a obraz je navíc stabilizovaný 3osým závěsem pro kameru (tzv. gimbal). O živý přenos obrazu z koptéry na váš chytrý telefon se stará technologie DJI Lightbridge, která obraz přenáší v HD rozlišení na vzdálenost až 2 km. Inspire je ovládán vlastní vysílačkou. Velkou roli v tomto případě ale hraje váš chytrý telefon, na kterém se zobrazuje kromě živého obrazu také stav baterie či GPS pozice na mapě. Na displeji je také možnost odeslat dronovi signál, aby přistál, nebo naopak aby se vznesl.

DJI Inspire nabízí unikátní konstrukci. Jeho ramena, na jehož koncích jsou motory, se dokáží na povel zvednout. Má to svůj důvod. Po zvednutí ramena nepřekáží výhledu kamery, která se může otáčet o 360 stupňů. O tom, že tento stroj míří spíše na profesionály svědčí i fakt, že ho mohou ovládat 2 lidé pomocí 2 vysílaček. Jeden je pilot a druhý je operátor kamery. Samozřejmě to není nutností a vše lze ovládat i pomocí jedné vysílačky. Ve vzduchu s ním vydržíte přibližně 18 minut na jedno nabití díky 22V baterii s kapacitou 4700 mAh.

Základní sestava s jednou vysílačkou vás přijde v přepočtu na 79 000 Kč. Za tuto cenu máte hotové řešení včetně kamery, vysílačky i baterie. Už vám stačí jen váš chytrý telefon nebo tablet. Na český trh by měl podle informací dorazit v průběhu prosince. Jak se vám DJI Inspire líbí? Vlastníte také koptéru ať už Phantoma nebo vlastní výrobu? Podělte se s námi o vaše názory.

www.youtube.com/watch?v=I2cGgb1F7Pw

Pokud vás DJI Inspire zajímá víc, přečtěte si podrobnější informace na našem webu AndruVision.cz.

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)