Na lyže nebo motorku s dronem? DJI prý chystá hodinky s joystickem

chytré hodinky DJI

Čínská společnosti DJI (Dà-Jiāng Innovations) v současnosti ovládá trh s běžně dostupnými a snadno ovladatelnými drony. Pro zábavu i profesionální natáčení je používají hobby nadšenci i ostřílení filmaři. V roce 2018 se firma rozhodla také rozjet vývoj na poli chytrých hodinek, které by mohly sloužit i k ovládání dronů. Tehdejší patentový nákres ukazoval na konzervativní kulatý displej a pár tlačítek, ale moc dalších parametrů neodhalil. Nyní se ovšem objevily fotografie, které nejenže potvrzují práci na hodinkách, ale odkrývají další zajímavé parametry. Na první pohled to vypadá, že chytré hodinky DJI budou mít také joystick. Vzhledem k tomu, kdo na nich pracuje, se samozřejmě nabízí jednoduché spojení – bude na ovládání dronů.

Na uniklých fotografiích (z nám zatím neznámého čínského zdroje) jde hezky vidět přední i zadní strana údajně chystaného kusu hardware. Šlo by v podstatě o běžné hodinky s velkým kulatým displejem, kdyby nebyl jeden z rohů těla hodinek vystouplý a kružnici nenarušoval. Právě v tomto místě na hodinkách leží poměrně velký joystick. Na zadní straně jsou viditelné čtyři konektorové piny pro dokování. Na pravé straně jsou dvě hardwarová tlačítka, na levé jedno.

Živý náhled a užitečný tracking?

Zmíněný patent deklaroval, že by chytré hodinky DJI měly skutečně sloužit pro ovládání dronů. V této chvíli je o něco jasnější, jak budou schopné to uživateli nabídnout. Stále je ale na stole řada nezodpovězených otázek. Například ta, zda poskytne displej hodinek živý náhled při letu a natáčení. I kdyby ne, ještě důležitější je asi jejich jiná vlastnost. Díky umístění na zápěstí by hodinky měly poskytovat snadnější sledování uživatele dronem, aniž by měl člověk neustále v rukou ovladač nebo telefon s aplikací. Tím se otevírá možnost využívat dron při sportování a dalších aktivitách, u kterých je potřeba mít volné ruce. Tato kombinace by znamenala pokrok třeba pro lyžaře, motorkáře nebo surfaře.

DJI by v tomto nebylo úplně první, ale představení takových možností by bylo u vládce trhu s miliony prodaných kusů jistě vítané. Zatím ovšem vůbec není jasné, zda se DJI dostane od patentu a vývoje až k oficiálnímu představení a prodeji. Můžeme doufat, že ano.

Používáte dron DJI? Uvítali byste možnosti hodinek?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)