TOPlist

DJI Air 2S oficiálně: nástupce Mavic Air 2 přináší 5.4K video i větší snímač za stejnou cenu

DJI nový dron

Společnost DJI představila oficiálně nástupce populárního dronu DJI Mavic Air 2 s označením Air 2S. Jak si můžete všimnout, firma vynechala slovo „Mavic“, stejně jako v případě modelu Mini 2. Dron si drží stejnou cenu jako jeho předchůdce, ale přináší mnoho zajímavých vylepšení. Pojďme se na něj tedy společně podívat.

DJI Air 2S oficiálně

DJI Air 2S disponuje 20 MPx 1″ CMOS s pixely o velikosti 2,4μm. Pro srovnání Mavic Air 2 nabízel 48 MPx 0,5″ snímač s 0,8μm. Senzor je tedy mnohem větší. Co se týče videa, dron dokáže natáčet až 5.4K video (5472 x 3078 pixelů) při 24, 25 a 30 FPS. Natáčení 4K videa umožňuje nově v 60 FPS. Pokud budete natáčet ve Full HD, můžete video až 8x přiblížit a potěší také fakt, že při natáčení v 5.4K můžete video přiblížit 4x, což je docela dost. Samozřejmostí je i podpora 10bit HLG, D-Log a 8bit Normal.

Pokud se na dron podíváte, příliš změn se oproti předchozí generaci neodehrává. O výdrž se prý stará stejná 3 500 mAh baterie a vydrží až 31 minut letu. Nový senzor, který DJI pojmenovalo „binacular zooming“ umožňuje dronovi vidět lépe překážky ve vyšších rychlostech a z větší vzdálenosti. Cena začíná na 999 eurech, což je asi 25 900 korun. Pokud byste měli zájem o tři baterie navíc, více filtrů a tašku na rameno, připlatíte si dalších 300 EUR.

DJI – Introducing DJI Air 2S

DJI - Introducing DJI Air 2S

Jak často natáčíte dronem?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)