TOPlist

Lidé na Instagramu odhlasovali v anketě smrt. Mladá dívka poté spáchala sebevraždu

instagram divka spachala sebevrazdu

Nešťastný konec měla jedna instagramová anketa. Mladá dívka z Malajsie se zeptala v anketě, jestli si má vybrat mezi životem nebo smrtí. Většina uživatelů odhlasovala smrt, dívka několik hodin poté vyskočila z budovy. Tragédii nyní vyšetřuje policie.

Dívka spáchala sebevraždu po anketě na sociální síti

Nejedná se o první podobný případ, do kterého jsou zapleteny sociální sítě. Facebook, respektive Instagram se na problematiku snažil zaměřil již v únoru tohoto roku, kdy byla spuštěna nová funkce, která blokuje fotografie a videa se sebepoškozováním a sebevraždami.

Dívka pocházela z východní části Malajsie v oblasti Sarawak a dlouhodobě trpěla depresemi. Na Instastories zveřejnila anketu s názvem „pomozte mi vybrat, je to důležité“. Na výběr byla smrt nebo život. Celkově 69 procent respodentů hlasovalo pro smrt. Několik hodin po konci hlasování skočila z budovy.

Právník a poslanec Ramkarpal Singh navrhl, aby nabádání k pokusu o sebevraždu bylo trestné. V Malajsii je totiž samotný pokus o vraždu trestný. Malajsijský ministr mládeže a sportu uvedl, že má starost o duševní zdraví mladých lidí v zemi a tento nešťastný čin snad otevře diskuze v zemi.

Instagram
Instagram

Zdroj: theguardian.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)