TOPlist

Disk Usage & Storage Analyzer: Zbavte Android zbytečných souborů

Disk Usage & Storage Analyzer top

Paměti mobilních telefonů dnes dosahují takových hodnot, že v nich běžně skladujeme filmy, hudbu, obrázky, dokumenty a další množství souborů. Někdy to ale nemusí uživatel správně odhadnout a volné místo se zaplní. Pojďme si dnes ukázat nástroj Disk Usage & Storage Analyzer, který vám přehledně zobrazí využití paměti Androidu.

Disk Usage & Storage Analyzer – souborový detektiv

Tento šikovný pomocní má za úkol jediné – prohledat přístroj a detailně zmapovat obsazení paměti, což vám pomůže odhalit největší žrouty volného místa. V redakci se nám zalíbilo zobrazení skrze koláčový graf, které je jednoduché a přehledné.

Kategorie souborů

Zabírají nejvíce prostoru videa, hudba, dokumenty, obrázky či nějaký další typ souborů? To se dozvíte na první záložce aplikace, která zobrazí přehledně seznam nejobsazenějších typů souborů ve vašem Androidu. Každá kategorie je navíc ještě rozdělena přesněji podle typu souborů – obrázky na JPG, PNG, BMP, GIF a podobně.

Využití paměti

Druhá obrazovka v pořadí zobrazuje celkový pohled na úložiště – jakou paměť má váš smartphone, jaká je vyhrazena pro vaše data a kolik zabírají místa. Nechybí ani informace o tom, kolik gigabajtů si vezme samotný systém.

Disk Usage & Storage Analyzer (4)

Detailní obsazení paměti

V našich očích je nejšikovnější funkcí zobrazení úložiště jako koláčový graf, ve kterém je přehledně zobrazeno, která složka a soubor zabírá nejvíce místa. Kliknutím na určitou část disku se dostáváme k překreslení grafu jen pro danou složku. Tímto způsobem se lze pohybovat celou hierarchií disku. Soubory lze označit a pomocí voleb v pravém horním rohu otevřít či smazat.

Největší soubory a složky

Poslední dvě obrazovky vyhledají největší soubory a složky, které jsou umístěny ve vašem telefonu. Ihned se tedy dozvíte, že například vaše zapomenuté video z dovolené zabírá podstatnou část místa, nebo že album, které již neposloucháte, můžete klidně odstranit. Jednotlivé složky lze prohledávat a Disk Usage & Storage Analyzer nám zobrazí všechny potřebné informace – velikost, umístění či datum vytvoření.

Závěr

Disk Usage & Storage Analyzer není jednou z aplikací, která by bez vašeho vědomí mazala nepotřebné soubory, ale spíše přehledně zobrazí největší žrouty volného místa ve vašem Androidu. Díky koláčovému grafu máte dokonalý přehled o tom, které soubory jsou největší, a velmi rychle se jich můžete zbavit. Základní verze aplikace Disk Usage & Storage Analyzer je k dispozici zcela zdarma a nabízí všechny důležité volby. Zakoupením verze Disk Usage & Storage Analyzer Pro za 77 Kč získáte několik nadstandardních funkcí (žebříček TOP 50, detailnější správa kategorií, změna barev a další). Ocenili bychom český překlad aplikace, jinak jsme byli s funkčností Disk Usage & Storage Analyzer spokojení.

8d29e4c00cf207781c28904b69c52474?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)