Dell Venue 8 7000 – blíží se nejtenčí tablet na světě se 3D fotoaparátem

Dell Venue 8 7000

Společnost Dell nepatří mezi neznámé značky na trhu mobilních přístrojů s Androidem, neboť lze několik tabletů hravě zakoupit na našem trhu, ale větší slávu si doposud nezasloužila. To by se ovšem mohlo změnit s příchodem modelu Dell Venue 8 7000, který je velmi zajímavý hned ve dvou ohledech – mělo by se jednat o nejtenčí tablet na světě s šířkou pouze 6,1 mm a bude disponovat speciální soustavou kamer. Rámečky kolem displeje jsou velmi tenké, výjimkou je pouze brada, na které je umístěna série senzorů a objektiv přední 2MPx kamery. Tělo tabletu je vyrobeno z hliníku, což přístroji dodává nádech luxusu. Dell Venue 8 7000 nabídne 8,4″ OLED displej s velmi jemným Quad HD rozlišením (2560 x 1600 pixelů) a výkonný dvoujádrový procesor Intel Moorefield (Atom).

Dell Venue 8 7000

Velkou zajímavostí je fotoaparát, který je na zadní straně sestaven hned ze tří kamer – dvě s rozlišením 720p a jeden 8MPx. Tento systém dokáže kromě pořízení fotografie zaznamenat také vzdálenost jednotlivých objektů, díky čemuž lze pořízené fotografie dodatečně upravovat. Lze tedy aplikovat různé efekty na rozdílné objekty na fotografii (změna barev, hloubka ostrosti atp.) či vytvářet fotografie s nádechem 3D. Některé ze zajímavých funkcí prezentuje následující video.

Dell Venue 8 7000 Hands On – 6mm 2K Tablet with Depth Camera

Dell Venue 8 7000 Hands On - 6mm 2K Tablet with Depth Camera

Bohužel jsme zatím neslyšeli o detailnějších informacích o ceně či datu vydání, ale moc se těšíme, až se Dell Venue 8 7000 dostane do naší redakce.

zdroj: dailytech.com

Chcete se stát součástí největší Android akce u nás a vyzkoušet si ta nejnovější zařízení našeho i zahraničního trhu? Registrujte se na Android RoadShow 2014.
registrace roadshow

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)