Aplikace Darker – ztmavte si váš displej nejen v noci

stock-footage-close-up-of-woman-using-smartphone-in-dark-environment-her-hand-dimly-lit-by-phone-screen

Vlastníte mobilní zařízení, které má velmi vysokou hladinu minimálního jasu? Tento problém je znatelný zejména v noci, kdy vás vaše mobilní zařízení dokáže mnohdy doslova ozářit. Víte ale, že lze tento problém alespoň částečně eliminovat pomocí některých aplikací? V této recenzi se podíváme na aplikaci Darker, která se touto problematikou zabývá.

Darker

Po úspěšném nainstalování a spuštění aplikace vás možná překvapí, že se neotevře žádné okno. Pouze se mírně ztmaví displej a v notifikační liště se objeví nová pevně připnutá položka. V pevně připnuté položce v notifikační liště se dozvíte základní informace o míře ztmavení displeje, a také zde naleznete dvě tlačítka, která slouží pro vypnutí a připozastavení aplikace Darker.

Aplikace Darker notifikační lišta

Do podrobnějšího nastavení aplikace Darker se dostanete kliknutím na pevně připnutou notifikaci. Po otevření hlavního okna aplikace vás přivítá úvodní obrazovka, která informuje o možnosti použití tlačítek hlasitosti pro poslední záchranu, pokud si snížíte jas na takovou úroveň, při které nebude displej čitelný.

úvodní obrazovka

Po odkliknutí úvodního upozornění se objeví další nastavení aplikace, kde si budete moci zvolit procentuální hladinu ztmavení displeje (čím méně procent, tím menší jas). Pro verzi zdarma je možné snížit minimální hladinu jasu až na 20 procent. Pokud budete chtít displej ztmavit ještě o něco více, tak si budete muset zakoupit plnou verzi této aplikace. Dále se zde nachází následující možnosti:

  • Snížení jasu na hardwarové minimum.
  • Zapnutí filtru barev.
  • Ponechání jasu status baru.
  • Povolení snížit jas pod 20 procent (PRO).
  • Ztmavení svítících dotykových tlačítek (experimentální).

nastavení minimum

Další funkcí této aplikace je možnost nastavení barevného filtru. Pokud máte rádi teplé či studené barvy, tak vás tato možnost jistě velmi potěší. Ve verzi zdarma je možné vybrat z několika předpřipravených barev. Pokud si chcete vybrat vlastní, tak si budete muset připlatit za verzi PRO.

zvolení barev

Pokud si zakoupíte placenou verzi, tak dostanete také možnost přizpůsobení informačních a ovládacích prvků v notifikační liště, snížení jasu pod 20 procent, root mode a další.

Aplikace Darker PRO

 

Závěr

Aplikace Darker je dostupná v obchodu Play zcela zdarma. Některé funkce jsou dostupné pouze pro verzi PRO, za kterou budete muset zaplatit 60 Kč. Upgrade na verzi PRO pomocí in-app platby z bezplatné aplikace je nyní ve 25procentní slevě, zaplatíte za ni tak 45 Kč.

Darker (Screen Filter)
Darker (Screen Filter)

Vadí vám příliš vysoká hladina minimálního jasu? Využijete aplikaci Darker?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)