Menu

CulCharge – powerbanka a datový kabel v klíčence

Výdrž dnešních smartphonů je palčivým problémem většiny uživatelů, zájem o powerbanky proto logicky roste. Ne vždy se ale uživatelům chce s sebou nosit těžkou baterii, která je často o poznání těžší než samotný telefon. Výjimkou jsou miniaturní powerbanky, které sice neoslní svou kapacitou, na druhou stranu je lze nosit stále s sebou. Takovým příkladem je i CulCharge – powerbanka ukrytá v klíčence. Tento projekt se prozatím nachází na serveru Indiegogo a menší zajímavostí je i původ – Slovensko. CulCharge v sobě ukrývá powerbanku s kapacitou 1000 mAh, která vám sice mobilní telefon zcela nenabije, přesto vám může tak říkajíc zachránit kůži – dobít několik desítek %. Součásti je rovněž USB konektor, který slouží k propojení telefonu s počítačem, CulCharge lze tedy využít i jako nabíjecí či datový kabel.

CulCharge

Díky malým rozměrům lze nosit CulCharge na klíčích, vzniklý svazek se ale nejspíše do kapes snadno nevejde. Tento projekt již získal potřebnou částku na serveru Indiegogo, což znamená, že by se měl dostat do výroby. Cena startuje nyní na 24 dolarech, tedy přibližně 600 Kč bez poštovného. Na trh by se měl CulCharge dostat ještě před Vánocemi.

zdroj: indiegogo.co

 

Komentáře

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

3.6.2015 18:12

1000mAh = nedobijete v praxi zařízení ani z 1/2 pokud máte baterku 1500mAh. Na udržení stavu “online” to ale může stačit. Jen se za tu cenu dají pořídit powerbanky za 300,- Kč o velikosti AA baterie a kapacitně občas těch 1000mAh překonávají.

Honza

Honza

3.6.2015 20:00

Design vcelku pekny, proc ale ten konektor pro telefon kouka ven? A proc neni jen univerzalni verze pro iPhone a vse ostatni v jednom?
Kdyz to vemu jako celek, je to hnus.

SeppWinkler

SeppWinkler

4.6.2015 11:31

Jediné plus z môjho pohľadu je pekný dizajn. Inak, ako píše FAKTUZ… tá kapacita to pochováva a cena rovnako.

RSS (komentáře k článku)