Cubot X10 – nejtenčí voděodolný smartphone přichází z Číny

cubot_x10_1

Poohlížíte se po tenkém a stylovém telefonu za rozumnou cenu a přitom byste ocenili také voděodolnou konstrukci? Pak by vás mohla zaujmout čínská novinka nesoucí jméno Cubot X10. Výrobce o novince ve svém portfoliu navíc tvrdí, že se jedná o vůbec nejtenčí voděodolný chytrý telefon na světě, toto prvenství by mu měla zajistit tloušťka pouhých 7,1 mm. Výrobce bohužel neuvádí konkrétní IPxx specifikaci. Konstrukce zajisté potěší také použitým kovovým rámem.

Co se týče hardwarových parametrů, Cubot X10 disponuje 5,5″ IPS displejem s HD (1280 x 720 px) rozlišením. Výkon telefonu dodává MediaTek MT6592m s osmi jádry Cortex-A7, taktovanými na 1,4 GHz. O grafický výkon se postará čip Mali-450. Operační paměť RAM má kapacitu 2 GB a pro uživatelská data je připraveno úložiště o kapacitě 16 GB, to lze ještě rozšířit o paměťovou kartu microSD. Hlavní fotoaparát disponuje snímačem s rozlišením 13 MPx, sekundární kamerka nad displejem pak nabídne až 8MPx snímky. Jak bývá u čínských telefonů zvykem, i Cubot X10 podporuje práci se dvěma SIM. Bohužel telefon postrádá podporu LTE sítí. Baterie má v tomto případě kapacitu 2400 mAh. Celkové rozměry telefonu jsou 153,8 x 76,5 x 7,1 mm.

Cubot X10 se začíná dostávat do nabídky prvních čínských eshopů s mezinárodní působností za cenu 166 $ (cca 4150 Kč). Dostupný je ve dvou barevných variantách, a sice černo-šedé a bílo-zlaté.

Jak se vám Cubot X10 líbí?

Zdroj: GizChina.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)