TOPlist

Čtvrtý operátor je podle Babiše za dveřmi

ctvrty čtvrtý operator 5g t mobile vodafone o2

Podle současného českého premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše a nového ministra průmyslu Karla Havlíčka se blíží na tuzemský trh čtvrtý operátor. Jedním z největších zájemců má být významný český podnikatel spolupracující se zahraničními operátory. Jeho jméno je však zatím přísně tajné. Jaký máte tarif? Je čtvrtý operátor potřeba, chceme ho, nebo vás současné tarify mobilních operátorů vyhovují? Podělte se s námi o názor v komentářích pod článkem.

Bude čtvrtý operátor zásluhou politiků?

Andrej Babiš však tvrdí, že jednání probíhá hned s několika dalšími zájemci: „Potkáváme se s případnými zájemci. Nikdo z nich nám to definitivně nepotvrdí, ale jednání a představování trhu probíhá. Hodně bude záležet na podmínkách a konkrétních parametrech aukce pásma 700 MHz. Ty chceme nastavit tak, aby byly atraktivní i pro nového hráče.“ uvedl. Karel Havlíček zároveň uvedl, že příchod čtvrtého operátora bude mít pozitivní vliv nejen na cenový boj, ale také usnadní výstavbu 5G sítě. Údajně mají připravený plán pro zavádění až do roku 2030. Zároveň nepřestávají jednání se třemi stávajícími operátory T-Mobile, Vodafone a O2, o tom, aby zlevnili své datové balíčky, nebo aby je nabízeli zdarma.

o2 t mobile vodafone 5g ctvrty operator

S podobnou nabídkou dat zdarma o prázdninách přišel v pondělí T-Mobile, který ale razantně odmítl spolupráci s Babišem. Ten na Twitteru označil tento výsledek za společný, což popřela mluví T-Mobilu Martina Kemrová: „Letní nabídka je logickým pokračováním naší dlouhodobé strategie v oblasti mobilních služeb. Posouvat mobilní datový trh v Česku chceme i nadále a s podobnými kroky rozhodně nekončíme. S konkrétní nabídkou vás seznámíme včas.“ uvedla. Vodafone se rozhodl na T-Mobile reagovat a představil nové tarify, které budou dostupné od zítřka. Jedná se o nabídku neomezených dat v mobilu, ovšem budete si muset objednat i internet na doma a pořízení služby je minimálně pro dva členy domácnosti.

Pokud by skutečně na trh přišel čtvrtý operátor, znamenalo by to také zlevnění přechodu mezi jednotlivými operátory. Zákazník by nemusel platit dvacet procent z celkové částky, v případě přechodu ke konkurenci. Pokud by smlouvu zrušil do tří měsíců, platil by přijatelných pět procent. A jestliže by vydržel, mohl by po třech měsících odejít zcela zdarma. Kromě toho by se zkrátila i doba přechodu z deseti na dva pracovní dny.

Kdo bude čtvrtý operátor? Chceme ho?

Zdroj: idnes.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)