Creative Sound Blaster Roar 2: špičkový zvuk, handsfree i nabíječka v jednom těle

Product_SB Roar 2_titul

Společnost Creative přichází se svým dalším počinem na poli přenosné audiotechniky a s novinkou v podobě přenosného Bluetooth reproduktoru Creative Sound Blaster Roar 2 míří hodně vysoko. Dostává se tak do vod, kde se střetává například s velmi povedeným a oblíbeným Bluetooth reproduktorem Bose SoundLink Mini. Zda se mu podaří konkurenci zamotat hlavu, je zatím ve hvězdách, našlápnuto má však více než dobře.

Jak již název této novinky napovídá, jedná se o druhou generaci reproduktoru Creative Sound Blaster, oproti té se změn dočkala především konstrukce reproduktoru. Ta je nyní o 20 % menší a 10 % lehčí než tomu bylo v případě předchůdce. Výrobce se přitom chlubí, že dokázal zachovat 5 měničů, kvalitu zpracování i výdrž na baterii. Co se týče zmíněných měničů, Creative Sound Blaster Roar 2 v sobě obsahuje jeden subwoofer, dva výškové reproduktory a dvě pasivní membrány.

Creative Sound Blaster Roar 2 měniče

Pro bezdrátové připojení telefonu či jiného zařízení využívá Creative Sound Blaster Roar 2 Bluetooth 3.0, rychlejšímu spárování pak napomůže NFC. Bezdrátový přenos audia ve vysoké kvalitě pak umožňují kodeky AAC a aptX. Reproduktor lze ale pochopitelně připojit ke zdroji zvuku také prostřednictvím 3,5mm jack konektoru. Pro připojení k počítači pak může uživatel využít USB a výsledný zvuk si ještě upravit prostřednictvím software Soud Blaster Control Panel. Reproduktor rovněž zvládá přehrávat zvuk i z paměťové karty microSD, zapomeňte ale na bezztrátové formáty, Creative Sound Blaster Roar 2 si poradí maximálně se 320kbps MP3, WMA a WAV soubory.

Reproduktor obsahuje také zabudovaný mikrofon, díky němuž můžete Creative Sound Blaster Roar 2 využít například při telekonferencích. Zajímavou funkcí je pak možnost nahrávat probíhající hovor na microSD kartu. Zabudovaná baterie má kapacitu 6000 mAh a měla by vystačit na 8 hodin přehrávání hudby. Vedle toho můžete reproduktor použít také jako powerbanku pro dobití energie vašeho telefonu, musíte však počítat s výstupním proudem pouze 1 A.

Product_SB Roar 2_White_Top

Bluetooth reproduktor Creative Sound Blaster Roar 2 bude dostupný v oficiálním online obchodě Creative za 229,99 € (cca 6 200 Kč), postupně by se ale měl dostávat i k dalším prodejcům.

Zaujal vás bezdrátový reproduktor Creative Sound Blaster Roar 2?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)