Counter-Strike 1.6 na Androidu? Dnes již žádný problém

Counter-Strike 1.6  – náhleďák

Bývaly časy, ve kterých jste drtili své kamarády v legendární přestřelce zvané Counter-Strike? Hráli jste po celá ta léta verze 1.5 a 1.6? A přemýšlíte, že byste se k „CéeSku“ na chvíli vrátili a osvěžili si své zkušenosti? Pak máme pro vás skvělou zprávu. Své střelecké a taktické schopnosti nyní můžete pilovat třeba i na svém telefonu. Lstivý vývojář totiž s trochou nostalgie a obrovskou dávkou zapálení dokončil port této celosvětově profláknuté hry. Nečekejte nic oficiálního, natož podporu od Valve. Ale skutečnost, že jediný chlapík portoval původně počítačovou 3D střílečku na Android, je při nejmenším obdivuhodná.

Alibek Omarov vydal port hry na GitHub pro kohokoli. Abyste si hru zahráli, musíte ji mít ve své knihovně na Steamu, protože odtud hra stahuje některé potřebné soubory. Pokud ji ve své knihovně máte, více už řešit nemusíte. A pokud hraní na dotykovém displeji není zrovna váš šálek čaje, není nic jednoduššího než připojit kompatibilní gamepad.

Counter Strike 1.6 Android Gameplay :)

Counter Strike 1.6 Android Gameplay :)

Counter-Strike 1.6 není první hrou, jejíž port se dostal na Android. V minulosti jsme mohli vidět porty her z nejrůznějších zařízení. Díky emulátorům si pak můžete zahrát i některé staré pecky z prehistorických konzolí a handheldů. V každém případě je skvělé vidět, že i staré hry vzbuzující nostalgii, mohou být skvělým a bohatým zdrojem softwaru pro moderní hardware.

Zdroj: androidauthority.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)