Cordy 2 – jedna z nejlepších plošinovek pro Android

cordy featured2

Roztomilý robot Cordy se znovu vrací, aby zachránil svět v novém pokračování této populární plošinové hry. Oproti původní hře přináší pár vylepšení a samozřejmě zbrusu nová kola. Naváže tato hra na stejný úspěch, který získal první díl?

cordy featured2

Nejprve něco k ceně této hry. Z Google Play si Cordy 2 můžete stáhnout zcela zdarma. Háček je v tom, že zpřístupněno je pouze prvních 5 levelů, což však na vyzkoušení a udělání si vlastního obrázku rozhodně stačí. Odemknutí dalších kol (respektive celé hry) stojí 99 Kč.

cordy1

Na plošinovku se může jednat o docela slušnou pálku, avšak Cordy 2 je jedna z těch nejlepších, které můžete na Androidu hrát. Když pomineme jednoduchý příběh, jedná se o zábavnou plošinovou hru s robotem Cordym v hlavní roli. Ten může běhat do stran a skákat (buďto klasicky, nebo dvojskokem). Po cestě v každém kole sbíráte ozubená kolečka, za které si pak můžete otevřít další úrovně. Abyste v jednotlivých levelech došli do konce, musíte překonat různé nástrahy a překážky a to ať už se jedná o robotické nepřátele, nebo řešení logických hádanek. V tomto směru je hra dosti rozmanitá.Novinkou oproti předchozímu dílu jsou noví parťáci, kteří vám na cestě za znovunastolení míru budou pomáhat. Jedná se o Magnebota – ten Cordymu umožní chodit po zdech, dále je to Copterbot – díky němu může Cordy létat, Smashbot – dokáže likvidovat různé překážky v cestě a poté ještě Volt – s ním může Cordy letět vzůru. Použití těchto podpůrných „kamarádů“ však není libovolné. Objevují se v předem zvolených lokacích, kdy je jejich použití nezbytné.

cordy3

Po grafické stránce Cordymu 2 nelze nic vytknout, snad jen přílišné množství barev s čímž se pojí občasná dezorientace. To je ale můj, subjektivní poznatek. Stále se nejedná o takový masakr, se kterým se můžeme setkat v hrách s ježkem Sonicem. Tam se často místy stává, že člověk absolutně neví, která bije. Nemám pravdu? :) Cordy 2 se vyvedl i po zvukové stránce, hudební doprovod je velmi příjemný. Pokračování Cordyho se rozhodně povedlo. Přináší nové prvky, díky kterým je nyní hra o mnoho zábavnější a rozmanitější.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=LkyVXSwkF-o

062ddb4d59f1ddbde814b23d730b6133?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)