CopyCat malware nakazil 14 milionů Android zařízení

copycat

CopyCat je název nového malwaru, který zatím nakazil okolo 14 milionů zařízení s Androidem. Jeho primárním cílem je naplnit kapsy lidí, kteří ho vytvořili. Šíří se zatím dva měsíce a podle odhadů již získal okolo 1,5 milionů dolarů.

CopyCat hackerům vydělává pomocí nevyžádaných reklam

Malware se prozatím nejvíce rozšířil v jihovýchodní Asii, kde jeho podíl tvoří celých 55%. Dalšími zasaženými oblastmi jsou Afrika (18%), Amerika (12%) a Evropa 7%. Malwaru se podařilo na zhruba polovině zařízeních získat plně uživatelská práva a tak nad přístroji získal plnou moc.

copycat malware

CopyCat těží zejména ze zobrazování podvodných reklam a jelikož je to právě tento malware, který kontroluje telefon, reklamy se zobrazují kdykoliv. Další taktikou k získávání peněz je instalace nevyžádaných aplikací. Malware funguje jednoduše. Inzerenti platí za zobrazenou reklamu, která následně vede k instalaci určité aplikace do telefonu. Přesně tohle CopyCat provádí, aniž by to vlastník telefonu vůbec chtěl.

Úplný root smartphonu se prozatím podařil malwaru v 8 milionech případů ze 14 milionů infikovaných zařízení a svým tvůrcům vydělal slušný obnos peněz.

Dostal se vám někdy do telefonu podobný malware?

Zdroj: pcmag.com.

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek