Co prozradí mobilní data o trávení Vánoc? Místo lití olova třímáme telefon

Computer keyboard with Christmas keys

Vánoce on-line, i takto bychom mohli pojmenovat způsob, jakým čím dál tím víc lidí tráví Vánoce. Kde jsou časy klidu a odpočinku? Kvůli všudypřítomným tabletům a telefonům si můžeme Vánoce z pohledu mobilních dat detailně rozebrat. Tak například během svátků používáme daleko víc mobilní zařízení než stolní počítače. Přece jenom u slavnostních obědů a večeří je snazší sáhnout po telefonu než se schovat za počítač. Všechny údaje pocházejí z USA, ale ani u nás nebude realita příliš odlišná.

xmasdaydata

Podle společnosti Mixdata, která výzkum provádí, bylo letos mobilních internetových požadavků o 66% více než loni. Konkrétně 1,2 mld.

Podle dalšího grafu se dozvíme i to, kdy Američané pravděpodobně otevírali dárky. Kolem 10:30 vidíme na obrázku znatelný pokles (na Instagram není čas). Poté ale následuje strmý růst, který trvá cca do 15:00 (všichni připojují nové Androidy a iPhony na internet, stahují aplikace, hrají hry). V průběhu dne pochází více než 50% internetových požadavků z mobilních her.

mxpaneldata

Poslední graf ukazuje, že i když jsou tablety na vzestupu, většina “provozu” pochází stále z mobilních telefonů.

mtxmas

A jak jste strávili Vánoce vy?

Zdroj: TechCrunch

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)