Co očekávat na MWC 2012 za novinky?

mwc-2012-redefine

Již tento víkend začíná obrovská akce Mobile World Congress 2012, na které se představí veliké množství novinek v oblasti mobilních technologií. Pojďme si shrnout, co si pro nás chystají největší firmy za novinky, o kterých víme.

HTC

Tchajwanský výrobce se bude snažit zažít lepší rok než ten minulý a být více aktivní. Dopomoci mu k tomu má i další výrobce čipů – nejvýkonnější model ponese Tegru 3 od Nvidie, jiné modely pak Snapdragon S4 od Qualcommu.

Dočkáme se představení nejvýkonnějšího modelu One X, který ponese zmíněný 4-PLUS-1 čip Nvidia Tegra 3 a bude se tlačit na samotný vrchol mezi mobilními přístroji. Dalšími představenými mobily budou pravděpodobně One S a One V, které ponesou čipy Snapdragon S4 s dvoujádrovými CPU a architekturou Krait.

Očekává se také nový model na poli tabletů, a to s čtyřjádrovým procesorem. Nově by měla přibýt služba streamování hudby podobající se službě Spotify. Firma HTC se snaží do svých přístrojů přidávat další služby, aby se odlišila od konkurence. Vzpomeňme na OnLive či Dr. Dre Beats Audio. Uvidíme, zda-li se to vyplatí.

Samsung

Samsung nejspíše na MWC 2012 nechystá žádnou převratnou novinku, své vlajkové produkty tak představí až na vlastních akcích. Mám na mysli Samsung Galaxy SIII a další generaci tabletů. Přesto je Samsung veliká firma a novinek představí spoustu – Advance Galaxy a Galaxy Mini 2, Galaxy Ace 2, Galaxy Tab 2, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 7.0 Plus N, Galaxy Ace dua, Galaxy Y dua, Galaxy Y dua Pro.

Možná se dočkáme novinek ohledně Samsung Galaxy Note 10 a 7.0. Samsung tak razí podobnou strategii jako HTC a Motorola – stejný produkt, jen odlišná úhlopříčka displeje.

Motorola

Od Motoroly se po zakoupení Googlem nečeká příliš novinek, nové telefony očekáváme již pod značkou Googlu. Motorola by měla představit modely Defy Mini a Motoluxe.

LG

Firmě LG začíná silný rok, připravila si spoustu novinek a zajímavých zařízení s úhlopříčkami displeje od 3,2 do 5 ″. Pětipalcovým displejem bude disponovat Optimus Vu, který bude atakovat pozici konkurenčního Samsung Galaxy Note a zaujme především poměrem stran 4:3 u svého displeje. Vlajkovou loď bude představovat model Optimus 4X, který je vybaven čtyřjádrovým procesorem Nvidia Tegra 3 a bude tak konkurencí pro HTC One X.

Dalšími produkty budou tři telefony z řady L –  L3, L5 a L7 s 3,2″, 4″ a 4,3″ velikostmi displejů. Nesmíme také zapomenout na přístroj Optimus 3D Max, což je nástupce amerického Optimus 3D.

Sony

Firma Sony má za sebou změnu jména poté, co odkoupila podíl od švédského Ericssonu. To by mělo znamenat lepší design, kvalitnější konstrukci a konkurenceschopnější hardware u nových telefonů.

Na MWC se představí hned několik nových Xperií – od nejmenší 3,5″ Xperia U, střední třídy Xperia P s 1GHz procesorem a QHD displejem, až po dual core Xperia S a ještě možná nová generace Xperia Play. Uvidíme, zda-li se dočkají nové přístroje čipů Snapdragon S4, nebo zda se použijí nějaké starší. Sony nejspíše razí stejnou strategii jako loni, kdy se nebude za každou cenu honit za výkonem, ale spíše bude naslouchat svým zákazníkům a zaměří se na kvalitu a komfort.

Huawei

Tento výrobce o sobě dává vědět až v poslední době, tento rok bude velmi silný. I když by se mohlo zdát, že se nemůže “velkým” firmám rovnat, není tomu tak. Mnohdy zařízení tohoto výrobce předčí jiné přístroje kvalitou, designem i softwarovými aktualizacemi.

Představeny by měly být telefony Ascend P1 a P1S, což je štíhlejší verze Galaxy S. Vlajku top modelu ponese Ascend Q, který by měl disponovat čtyřjádrovým procesorem. Mnoho těchto zařízení již ponese systém Ice Cream Sandwich, což by mohlo zajistit úspěšný start do nového roku.

Naše nová znělka pro MWC 2012

Na MWC 2012 nebude chybět ani naše redakce, takže zůstaňte naladěni!

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

image

Samsung Galaxy Ace II v našich rukách

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později
logo

Adobe Photoshop Touch v akci

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později
mwc2012d3_320

Co se událo na MWC 2012: den 3.

Články Karel Kilián Karel Kilián
4 min. uložit na později
alcatel-logo

Alcatel na MWC 2012 – tři nové modely

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později

Komentáře (1)