TOPlist

CloudyG3 2.0 – Jak z LG G2 udělat G3 pomocí Custom ROM

cloudyg3

Custom ROM toho mnohdy dokáží opravdu hodně. Ukázkou může být právě ROM CloudyG3, která dokáže do telefonu LG G2 přenést kompletní prostředí a funkce z telefonu LG G3. Jedná se o nejstahovanější alternativní ROM z fóra XDA, což je samo o sobě jakousi zárukou stability a kvality. My jsme se této ROMce podívali na zoubek a v tomto článku vám ukážeme vše, co LG G2 s touto ROM vlastně dokáže.

cloudyg3

Instalace ROM

V tomto článku si nebudeme ukazovat, jakým způsobem můžeme telefon LG G2 rootnout a nahrát do něj Custom Recovery. Článek na toto téma ovšem připravujeme, takže se na něj můžete těšit ve velmi brzké době. Podstata tohoto odstavce tedy spočívá pouze v informování, že k instalaci je zapotřebí root a Recovery. Bez nich si totiž nejen CloudyG3, ale ani žádnou další ROM nenainstalujete.

Proč si CloudyG3 na telefon LG G2 vlastně nainstalovat?

Důvodů může být nespočet. Tím nejčastějším může být pouhá zvědavost, snaha obměnit stereotyp v podobě nudného originálního systému, nebo se vám zkrátka a dobře prostředí z telefonu LG G3 líbí a nechcete přecházet na vyšší model. Nic proti původnímu softwaru telefonu LG G2. Po jeho několikaměsíčním používání jsem došel k závěru, že není špatný. S původním systémem na G2 jsem dosáhl velmi dobré výdrže a opravdové spolehlivosti. Po okusení CloudyG2 jsem ovšem došel k závěru, že tato ROM v mém telefonu zůstane, a to možná napořád. Výdrž baterie, která byla s původní ROM velmi dobrá, je s CloudyG3 perfektní. Fotoaparát nabízí více funkcí včetně natáčení slow-motion videa + dokáže pořizovat snímky s funkcí Magic Focus (s G2 jste tuto možnost neměli). Další skvělou výhodou je možnost nastavení automatického skrytí navigačních (softwarových) tlačítek pro konkrétní aplikace a jejich přizpůsobení. Potěší vás i více animací pro odemykání telefonu a celkové uživatelské rozhraní z telefonu LG G3.

Jak vypadá CloudyG3 na telefonu LG G2

Pokud jste už někdy měli v ruce telefon LG G3, určitě jste si uživatelské prostředí alespoň letmo zapamatovali. Při pohledu na screenshoty níže vás určité napadá, že se musí jednat o snímky zachycené z G3, nicméně pravda je někde jinde. Všechny screenshoty byly odfoceny z telefonu LG G2 s nainstalovanou CloudyG3 2.0 ROM. Přítomny jsou stejné ikony, notifikační lišta, ale i zamykací obrazovka. Ta navíc podporuje stejné animace, jako je tomu u originální G3.

cloudyg3 1 cloudy g3 3

  cloudy g3 2

Na screenshotech níže si můžete prohlédnout, jak vypadá menu. V položce displej můžete nalézt nastavení domovských softwarových tlačítek (navigační lištu) a na rozdíl od původního systému telefonu LG G2, ji v CloudyG3 ROM můžete nastavit. V praxi to znamená, že u každé aplikace vašeho telefonu můžete zaškrtnout, zda se softwarová tlačítka budou zobrazovat, či nikoliv. I když některé aplikace a hry z Google Play mají tuto vlastnost v sobě, převážná většina jí bohužel nedisponuje, a proto se vám během hraní některých her zobrazují otravná softwarová tlačítka. Ne však s CloudyG3.

cloudy g3 7

Mezi další screeny, které by vás mohly zajímat, jsme zařadili obrázky z galerie, nastavení efektů zamykací obrazovky a screenshot z chytrého čistění paměti pomocí odstranění nepotřebných souborů. K dispozici máte 12 efektů odemykání obrazovky, což představuje docela slušný výběr.

cloudy g3 10

Poslední screeny pochází z aplikace Fotoaparát. Že vaše „gédvojka“ neuměla natáčet zpomalená videa, nebo neměla funkci Magic Focus pro zpětné ostření vašich fotek? S CloudyG3 lze slow-motion video natáčet se snímkovací frekvencí 120 FPS. Na ukázku zpomaleného videa se můžete podívat níže.

Dojmy z používání

Na LG G2 jsme v redakci vyzkoušeli několik alternativních ROM, nicméně CloudyG3 byla jednoznačně nejlepší. Tato ROM je stabilní, vše v ní funguje na jedničku a navíc přináší o mnoho větší výdrž baterie, než tomu bylo u původního systému. Prostředí z G3 je opravdu parádní (i když se může jednat o subjektivní záležitost). Pokud se tedy nebojíte rootovat váš telefon a pouštět se do flashování, vydejte se na příslušné vlákno XDA fóra, kde si můžete tuto ROM stáhnout. V případě, že vám rootování a flashování nic neříká, raději se do ničeho na vlastní pěst nepouštějte. Nesprávným postupem si můžete zařízení bricknout (dostat jej do stavu, kdy telefon nezapnete).

Video

CloudyG3 2.0 – Jak z LG G2 udělat G3 pomocí Custom ROM

CloudyG3 2.0 – Jak z LG G2 udělat G3 pomocí Custom ROM

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (57)