TOPlist

Cílené reklamy na Facebooku: Nově budete vědět, odkud vaše osobní informace společnost získala

facebook cilena reklama proc

Cílené reklamy jsou jeden z hlavních způsobů, jak společnosti jako Facebook nebo třeba Google získávají peníze. Již nyní se můžete na Facebooku podívat na informaci, proč se vám daná reklama zobrazí. Nově ale přibude i jedná mnohem zajímavější informace. Facebook uživatelům odhalí, kdo vaše osobní informace sdílel a nabídl je.

Facebook brzy uživatelům odhalí více informací z toho, jak cílené reklamy fungují

V minulém roce se společnost Facebook skloňovala v mnoha skandálech. Pravděpodobně i kvůli nim se 28. února spouští nová funkce, která má jediný cíl. Informovat uživatele ohledně toho, jak cílené reklamy fungují a odkud Facebook ví informace o dané věci, ke které se vztahuje reklama.

cilena reklama facebook informace

Častokrát se v minulosti spekulovalo například nad tím, že Facebook poslouchá okolí a reklamy cílí podle toho, co slyšel. Na konci února si to již budete moct zkontrolovat. Pokud si u reklamy klepnete na tlačítko „Proč se mi reklama zobrazuje?“, uvidíte nově i informace o tom, kdo na Facebook vaše informace nahrál. Pokud se tedy informace budou týkat dané reklamy. Vidět to můžete na screenshotu výše.

Nyní je k dispozici jen možnost zobrazení informací ohledně toho, která společnost si reklamu zaplatila a pro jaké publikum je určena. Větší transparentnost je rozhodně krok správným směrem a po skandálech z minulého roku je to přesně ta cesta, kterou se musí Facebook vydat, aby dokázal získat důvěru uživatelů zpět.

Jak se vám líbí tyto novinky? Zajímá vás, kdo vaše informace sdílel s Facebookem?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)