Navigace Waze se konečně naučila hledat cíl podle kategorie

navigace-waze-cil-podle-kategorie-ico

O komunitní automobilové navigaci Waze můžeme říci nejen to, že se těší stále větší oblibě, ale i to, že na ní vývojáři neustále pracují a přidávají nové funkce. Zatím poslední verze s číslem 4.18.1 přináší hned několik novinek, z nichž nejzajímavější je možnost hledat cíl podle kategorie.

Jak najít cíl podle kategorie?

Ve starších verzích chybělo v navigaci třídění bodů zájmu do kategorií. Pokud tedy řidič například chtěl vyhledat restaurace v okolí, nezbývalo mu, než postupně vyzkoušet několik klíčových slov („restaurace“, „restaurant“, „hospůdka“, apod.). To v mnoha situacích nebylo právě ideální řešení, proto Waze s poslední aktualizací přináší možnost výpisu bodů zájmu podle kategorie.

Jak to funguje v praxi? Nejprve klepnete na levé tlačítko v dolní nástrojové liště (s lupou), pak ťuknete do vyhledávacího pole v levé postranní nabídce. Pod vyhledávacím polem se objeví pětice tlačítek. První čtyři slouží k rychlému vyhledání parkovišť, čerpacích stanic, stravovacích podniků a kaváren. Páté tlačítko (se třemi tečkami) pak slouží k výpisu kategorií. Těch je celkem deset:

  • Parkoviště
  • Čerpací stanice
  • Jídlo
  • Kavárna
  • Obchody
  • Lékárny
  • Obchody s potravinami
  • Nemocnice a polikliniky
  • Hotely a ubytování
  • Venkovní parky

Po zvolení kategorie následuje výpis všech zařízení dané skupiny. Dalším klepnutím se pak lze nechat navigovat na zvolený cíl podle kategorie. Funkce ale zjevně není (přinejmenším v češtině) zcela vyladěná, protože například při vyhledávání v kategorii Jídlo nám našla nedaleké oddělení šestinedělí místní porodnice.

Další novinky v poslední verzi Waze

V aktuální verzi se dočkalo aktualizace hlasové vyhledávání (pod ikonkou mikrofonu ve vyhledávacím poli). Nyní můžete zadávat názvy ulic v jazyce země, ve které se aktuálně nacházíte i v případech, že máte samotnou aplikaci nastavenou v jiném jazyce. Tuto možnost najdete v nastavení v sekci Zvuk a hlas-Hlasové vyhledávání-Podle místního jazyka.

Konečně třetí novinkou je zobrazování vzdálenosti vyhledaných míst během zadávání. Pokud tedy například zadáte název ulice „Kupeckého“, zobrazí našeptávač položky i se vzdáleností (vzdušnou čarou) od aktuální pozice.

Kromě výše uvedených nových funkcí byly tradičně prováděny opravy nalezených chyb a další blíže nespecifikovaná vylepšení.

Navigace Waze je k dispozici zdarma a dosud si ji stáhlo více než sto milionů uživatelů. Průměrná známka 4,6 odráží skutečnost, že více než 70 % hodnotících udělilo aplikaci nejvyšší možnou známku. 48 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0 a vyšším.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic
Vyzkoušeli jste v poslední verzi vyhledat cíl podle kategorie? Jak jste s touto funkcí spokojeni?

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)