TOPlist

Zajímavá konkurence (nejen) Xiaomi. Nový chytrý senzor Shelly H&T Gen3 umí měřit teplotu i vlhkost

Shelly H&T Gen3 chytrý senzor
  • Chytrý senzor, který umí měřit teplotu a vlhkost se nikdy neztratí
  • Má vlastní displej, na kterém vidíte hned aktuální hodnoty
  • A když jde zapojit do chytré domácnosti, je skoro hřích ho nevyzkoušet

Shelly má v nabídce nový senzor pro měření vlhkosti a teploty. Zařízení lze připojit přes WiFi a Bluetooth a je dodáváno s displejem typu e-ink, který má velmi nízkou spotřebu. Samozřejmostí je integrace do chytré domácnosti.

Šikovný chytrý senzor

Shelly je známý jako poskytovatel různých řešení pro chytrou domácnost. Jejich přepínače, které jsou také dodávány s měřením spotřeby energie, jsou mezi kupujícími oblíbenou volbou. Společnost nyní představila Shelly H&T Gen 3, třetí generaci senzoru pro měření domácí teploty a vlhkosti.

Shelly

Shelly H&T Gen 3 lze použít i jen jako obyčejný senzor pro měření teploty a vlhkosti. Není potřeba žádný chytrý rozbočovač, takže model lze ovládat přímo přes aplikaci Shelly Smart Control.

Shelly Easy COntrolShelly lze ovládat i napřímo

Shelly Smart Control
Shelly Smart Control

Integrace

Integrace do chytré domácnosti je možná prostřednictvím WiFi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.2, takže k naměřeným hodnotám generovaným Shelly H&T Gen 3 lze přistupovat také například prostřednictvím hlasových asistentů. V této chvíli jsou zmiňováni Amazon Alexa, Google Smart Home a Samsung SmartThings

Amazon Alexa
Amazon Alexa
Google Home
Google Home

Obzvláště zajímavé jsou možnosti pro síťování, protože Shelly H&T Gen 3 lze samozřejmě použít i pro domácí automatizaci. V této souvislosti si lze představit, že ventilátory, topidla nebo klimatizace se aktivují, jakmile je překročena určitá úroveň vlhkosti, například v koupelně po sprše.

Senzor, který má rozměry 70 x 70 x 45 mm se stojanem, je údajně schopen detekovat teplotu mezi 0 a 40 °C a relativní vlhkost mezi 30 a 70 %. Je napájen čtyřmi AA bateriemi a životnost baterie je udávána až dvanáct měsíců. USB typu C také umožňuje kabelové napájení.

Shelly usb-cShelly H&T Gen3 lze napájet pomocí USB-C

Shelly H&T Gen3 lze napájet pomocí USB-CShelly H&T Gen3 je k dispozici ve dvou barevných variantách: matná bílá a matná černá.

senzor shellySenzor je k dispozici v několika barvách.

Přímo v sobě je zabudován energeticky úsporný displej, na kterém lze odečítat vlhkost a teplotu, stav připojení, čas a kapacitu baterie. Je dostupný i k objednání v ČR.

Cena: 897 Kč

Zaujal vás nový senzor od Shelly?

Zdroj: Shelly

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)