Chytrý head-up displej Hudway Cast: Navigace na palubní desku pro každé auto

hudway cast displej auto head-up

Hudway Cast je chytrý head-up displej, který na první pohled vypadá jako rekvizita ze sci-fi filmu. Pomocí tohoto displeje si můžete na palubní desce auta vytvořit navigaci. Displej pracuje s libovolnou aplikací v telefonu, včetně Android Auto, Google Map a navigace Waze. Jediným mínusem může být vyšší cena.

Hudway Cast je druhou generací head-up displeje

Možná si někteří z vás pamatují z roku Hudway Glass, což byl head-up displej, i když v podstatě šlo jen zrcadlo pod správným úhlem. Telefon jste museli mít položený na palubní desce, čímž se riskovalo jeho rozbití při náhlém zabrzdění, zároveň se v letních dnech mohl hodně rychle zahřát. Druhá generace Hudway Cast oba tyto problémy vyřešila.

S telefonem se totiž displej propojuje bezdrátově. Propojení displeje k telefonu je údajně zcela jednoduché a zabere chvíli. Funguje v podstatě jako průhledný externí displej, který zrcadlí to, co se zobrazuje na displeji telefonu. Aplikace nejsou nějak omezené, takže se může na displeji přehrávat nejen navigace, ale i třeba videa. To může být v rukách nezodpovědných řidičů poměrně nebezpečné.

K zrcadlení obsahu se používá aplikace od Hudway. Výhodou je to, že nabízí rychle a užitečné zkratky a nástroje, díky kterým půjde obsah na displeji ovládat bez většího rozptýlení. Můžete si otevřít i speciální menu, ve kterém se budou zobrazovat hovory, zprávy, ovládání hudby, sdílení polohy a nechybí ani podpora různých widgetů.

Hudway Cast byl představen v roce 2017 na Kickstarteru, kde tým vybral více než 500 tisíc dolarů. Nyní se dá nově koupit. A to přes web IndieGogo. Cena za Hudway Cast je 224 dolarů, v přepočtu s DPH cca 6 000 Kč. To je poměrně dost. K ceně se musí připočítat ještě poštovné, naštěstí má společnost sklad i v EU, takže se zařízení nebude posílat z USA.

HUDWAY Cast — Safe Driving
HUDWAY Cast — Safe Driving

Jak se vám líbí Hudway Cast? Chtěli byste něco takového ve vašem autě?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)