Chytré hodinky jako myš? Vyzkoušeli jsme bezplatnou aplikaci Wowmouse

wowmouse app
  • Na veletrhu CES 2024 se ukázala finská aplikace Wowmouse
  • Ta vám z chytrých hodinek s Wear OS udělá bezdrátovou myš
  • Funguje na počítačích, tabletech i mobilech

Na veletrhu CES 2024 se nám ukázalo několik novinek, ne všechny spadají do hardwarové kategorie. Často se zde objevují také malé startupy představující softwarové vychytávky. Jednou z nich je také finská společnost Doublepoint, která ukázala praktickou aplikaci Wowmouse, která vám vaše chytré hodinky s Wear OS promění v bezdrátovou myš.

Myš, kterou svět neviděl

Aplikace Wowmouse funguje na zařízeních s operačními systémy Windows, Linux i macOS, využít ji můžete ale i na mobilních platformách, tedy Android a iOS, potažmo iPadOS. K jejímu zprovoznění vám stačí hodinky s Wear OS 2 nebo novějším s výjimkou Pixel Watch od Googlu. Běží přímo na hodinkách a nejsou v ní přítomny žádné reklamy. Díky Bluetooth HID jsou hodinky schopny tvářit se jako bezdrátová myš, takže není třeba do ovládaného zařízení instalovat žádnou přídavnou aplikaci.

Wowmouse je už nyní k dispozici na Google Play a na krátce jsem ji před sepsáním tohoto textu vyzkoušel. Párování je extrémně snadné, stačí si aplikaci nainstalovat a hodinky klasicky spojit přes Nastavení s druhým zařízením. Ihned po spárování se hodinky začnou chovat jako klasická myš, aplikace vám dá ještě mezitím na výběr, zda nosíte hodinky na levé/pravé ruce, jakou akci má vyvolat poklepání dvou prstů (ukazováčku s palcem) a jaká má rozpoznávat gesta.

Na ovládání si budete muset zvykat

Můj test trval krátce, asi půl hodiny, ale takřka okamžitě jsem věděl, že bych Wowmouse nemohl nahradit svou klasickou myš. Za prvé mám pořád ruku ve vzduchu, takže mě po pár minutách rozbolela a za druhé na ovládání nejsem zvyklý, takže trefit nějakou konkrétní ikonku byl občas nadlidský úkol. Věřím však, že aktualizace myš časem ještě zpřesní, procházení systémem bylo docela použitelné a pokud bych mohl hodinkami ovládat třeba televizor (což by teoreticky bylo možné už teď), rozhodně bych se nezlobil.

ovládání počítače hodinkamiklasickou myš si zatím nechám..

Mezi podporovanými modely jsou všechny hodinky Galaxy Watch 4 a novější, TicWatch E3 a TicWatch Pro 3, s vysokou pravděpodobností vám ale bude fungovat i na jiných modelech. Doublepoint se nechal slyšet, že chce časem technologii licencovat výrobcům třetích stran.

WowMouse
WowMouse

Dává vám ovládání počítače hodinkami smysl?

Zdroj: Vlastní, AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)