Chytré hodinky Huawei Watch GT mají vlastní systém, velkou výdrž a zajímavou cenu

huawei watch gt predstaveni chytrych hodinek

Dnešní den patřil společnosti Huawei, která představila celou řadu zařízení. Mezi nimi byly i nové chytré hodinky Huawei Watch GT, které fungují na vlastním systému Huawei, slibují vysokou výdrž na jedno nabití a také mnoho možností sledování aktivit a sportů. V Česku zároveň potěší atraktivní cena.

Huawei Watch GT nemají Wear OS ani čipset Snapdragon Wear. Společnost jde jinou cestou

O tom, že tyto nové hodinky nebudou mít Wear OS, jsme se dozvěděli díky únikům před několik týdny. Nejednalo se tak o žádné překvapení. Zajímavé je také to, že se nepoužívá čipset Snapdragon Wear, který poháněl předchozí Huawei Watch 2, ale jsou postaveny kolem čipsetu Cortex-M4. Díky těmto dvěma změnám mají hodinky dosahovat na hodně zajímavé hodnoty, pokud jde o výdrž. Pokud si necháte jen posílat notifikace z telefonu a nebude využívat GPS nebo senzor tepu, tak vydrží až 30 dní na jedno nabití. V normálním používání mají vydržet cca 14 dní a se zapnutou GPS vydrží 22 hodin.

hodinky huawei watch reminky

Po designové stránce můžeme vidět ještě některé prvky z Huawei Watch 2. Vyrobeny jsou kombinací nerezové oceli a keramiky. Přichází ve dvou verzích. Klasická verze má kožený náramek, sportovní verze pak využívá gumový řemínek. Obě verze splňují voděodolnost 5ATM. Displej má velikost 1,39 palce, jde o AMOLED panel s rozlišením 454 x 454 pixelů. Samozřejmostí je podpora měření kroků, spánku, nechybí GPS nebo třeba výškoměr. Hodinky Huawei Watch GT ve verzi Sport budou v Česku stát 5 699 Kč, verze Classic vyjde na 5 999 Kč.

Jak se vám líbí nové chytré hodinky Huawei Watch GT?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)