Menu

Jak propojit čínské chytré hodinky DZ09 s telefonem?

Jak-propojit-čínské-chytré-hodinky-DZ09-s-telefonem
Jak propojit čínské chytré hodinky DZ09 s telefonem?
Ohodnoťte článek

Čínské chytré hodinky DZ09 se staly prodejním šlágrem. Na zahraničních serverech, jako jsou například eBay či AliExpress, je pořídíte za cenu mezi 200 a 300 korunami, což částečně kompenzuje i jejich nedostatky, ke kterým patří slabá výdrž na jedno nabití, špatně čitelný displej či časté rozpadávání spojení s telefonem. V českých e-shopech jsou pak k dostání za cenu od 500 Kč až do 1400 Kč, což je s ohledem na uvedené zásadní „mínusy“ na zvážení.

Čínské chytré hodinky DZ09

Čínské chytré hodinky DZ09

Těmito hodinkami jsme se zabývali před rokem a půl v krátké recenzi. Bohužel velké nadšení v naší redakci nesklidily – kromě výše uvedených nedostatků jsme je označili jako zařízení pro začátečníky. Těm ale může komplikovat začátky poměrně složité nastavování, se kterým by vám měl pomoci tento návod.

Spojujeme hodinky DZ09 s telefonem

Nejprve na hodinkách vstupte do nabídky Menu (tlačítko v levém dolním rohu), poté pokračujte do sekce Bluetooth. Zde byste měli mít stav Visibility (viditelnost z ostatních zařízení) nastavený na On. Tímto způsobem zapnete Bluetooth na hodinkách tak, aby byly viditelné z telefonu.

Poté na telefonu přejděte v systémovém nastavení do sekce Bluetooth. Hodinky byste měli vidět v sekci Dostupná zařízení jako DZ09. Pokuste se telefon spárovat – tedy klepněte na tuto položku. Chcete-li z hodinek také telefonovat (fungují jako hlasité handsfree), povolte jim přístup ke kontaktům a historii volání. Pak klepněte na tlačítko Párovat.

Na displeji hodinek by se měl objevit název připojeného zařízení. Poté ještě doporučujeme klepnout na ozubené kolečko pro nastavení spárovaného zařízení a povolit Zvuk telefonu a Zvuk médií.

V tuto chvíli můžete z hodinek přistupovat ke kontaktům, vytáčet a přijímat hovory. Slouží k tomu dvě ikony (zelená a červená) na domovské obrazovce zařízení. V dalším kroku se podíváme na to, jak z telefonu přenášet notifikace.

Notifikace z telefonu na hodinky DZ09

K přenášení oznámení z telefonu do hodinek můžete použít některou z mnoha aplikací z Obchodu Play. Nám se poměrně dobře osvědčil prográmek Mediatek SmartDevice. Aplikaci nainstalujete na telefon a spustíte. Při prvním spuštění vás čeká trocha úvodní konfigurace.

Mediatek SmartDevice
Mediatek SmartDevice
Vývojář: MediaTek Inc
Cena: Zdarma

Nejprve totiž budete programu Mediatek SmartDevice povolit přístup k oznámením, který potřebuje, aby mohl sledovat notifikace. Povolte tedy aplikaci přístup.

Protože patrně na hodinkách nebudete chtít přijímat oznámení všech aplikací (například o každém snímku obrazovky), doporučujeme jako další navštívit sekci Notifications. Zde jednoduše vyberete, která oznámení budou odesílána do hodinek. Nainstalované aplikace najdete v sekci Personal App, systémové pak v System App.

Tímto způsobem máte zajištěné a zprovozněné tři základní funkce:

  • Hlasité handsfree při volání.
  • Přenos zvuku z telefonu do hodinek.
  • Zobrazování oznámení vybraných aplikací.

 

Pokud chcete hodinky vyzkoušet, seženete je nejlevněji na serveru eBay za cenu od 200 Kč.

Vlastníte hodinky DZ09? S jakou aplikací je používáte? A jak jste s nimi spokojeni?

Komentáře

sagitarius64

sagitarius64

5.12.2017 19:24

Tyhle hodinky jsem měl, a opravdu nestojí za víc, než ty dvě stovky. To odpojování je katastrofa- když si zapomenete vzít s sebou i jen na záchod mobil, okamžitě jste bez spojení, a samy se po návratu do dosahu nepřipojí- musíte se připojit z hodinek manuálně. Reálný dosah na přímou viditelnost tak 3 metry!
Další problém je, že po nabíjení zpravidla nejdou zapnout!!! Je nutné pomačkat zadní kryt v místě baterky- zřejmě po zahřátí baterky díky nabíjení ztratí baterky kontakt- zjištěno u dvou hodinek koupených z různých zdrojů- jedny z číny, jedny z Alfacomp.cz. Oboje se chovaly stejně.
Prostě za dvě kila dobrá a pěkná hračka pro děti.

Karel Kilián

Karel Kiliánexternista

6.12.2017 6:28

To: sagitarius64
Ano, ano, s tím odpojováním mám stejnou zkušenost. Často stačilo jen dát ruku kolem ramen manželky a už bylo odpojeno :)
S tím zapínáním špatnou zkušenost nemám.
Ale jak říkáte: za ty 200 jo, proč ne. Ale za 500+ ani omylem :)

RSS (komentáře k článku)