Menu

Asistent Google se opět rozšiřuje, tentokrát do chytrých displejů

Ještě před začátkem veletrhu CES jsme psali o tom, že se na něm poprvé objeví Google. A to s poměrně velkým stánkem. Očekávalo se tak, že se ukáže nějaká novinka a dnes ráno jsme se ji pravděpodobně dočkali. Jde o rozšíření asistenta Google, který přichází na chytré displeje.

Asistent Google pro chytré displeje je odpovědí na Echo Show

Amazon minulý rok představil zařízení Echo Show, což je v podstatě chytrý reproduktor, který má ale také displej. Nazývá se to také chytrý displej. A jelikož se Amazonu v prodejích tohoto zařízení daří, dalo se čekat, že zanedlouho uvidíme i odpověď od Googlu.

Rozdíl oproti verzi od Amazonu je ale v tom, že jde spíše o softwarovou platformu než o jedno zařízení. Google tak tímto krokem umožní výrobcům, aby vytvořili vlastní chytré displeje. Momentálně se můžeme těšit na celkem čtyři modely, a to od JBL, Lenovo, LG a Sony. Všechna tato zařízení navíc v sobě mají zabudovaný Chromecast. Prozatím svou chytrou obrazovku oznámilo pouze Lenovo.

Asistent Google dokáže na displeji zobrazit počasí, kalendář, mapy, fotky, videa atd. Využití asistenta se hodí například u videí k vaření, kdy se vám bude přehrávat krok po kroku. Samozřejmostí je pak podpora všech otázek a příkazů pro asistenta. Displeje v sobě mají i fotoaparát pro videohovory. Představený displej Lenovo bude dostupný ve dvou variantách, jeden má 10″ velký displej, druhý pak 8″ velký displej. Cena za větší je 250 dolarů, za menší pak 199 dolarů. V přepočtu s DPH tak zhruba 6 500 Kč, respektive 5 100 Kč za menší model. Dostupné by měly tyto chytré displeje během léta 2018.

Pořídili byste si spíše chytrý displej nebo chytrý reproduktor?

Zdroje: androidpolice.com, TZ

 

Komentáře

SeppWinkler

SeppWinkler 11

9.1.2018 11:56

Displej mi dáva väčší zmysel. Ale v našich podmienkach ten asistent moc využitia nemá. Opäť zdôrazňujem, nejde LEN o zadávanie príkazov, tam je EN v pohode, ale ide o schopnosť používať naše jazyky vo vyhľadávaní a spracovaní výstupu. Ono asi nebude jednoduché, aby asistent našiel kontakt s menom Bořivoj Žáček, alebo mesto Litoměřice, prípadne firmu Môj čudesný pôjd… Alebo sa mýlim?

RSS (komentáře k článku)