TOPlist

Chytrá váha v Actionu nestojí ani 350 korun. Nakopne vás ke změně životního stylu?

Action Chytrá váha
  • Nizozemský řetězec Action nabízí chytrou váhu
  • Chytrá váha Silver Gear vyjde na pouhých 245 Kč
  • Změří vám svalovou hmotu, míru bílkovin i úroveň nadváhy

Chytré váhy už jsou na trhu delší dobu. Nejen že vás zváží, ale nabídnou spoustu praktických informací, které vás nakonec přesvědčí, že pravidelné vážení nemusí být taková noční můra. Například nizozemský řetězec Action prodává váhu Silver Gear, která nejen zváží, ale také poskytne všechny klíčové zdravotní údaje. A to nejlepší na ni je, že stojí pouze 350 Kč.

Váha nabízí digitální LCD podsvícenou obrazovku, je poháněna 2x AAA bateriemi a je možné ji propojit s telefonem pomocí aplikace Smart Life. Aplikaci najdete jak na App Store, tak na Google Play. Samotná váha je lehká, dobře přenosná a černo-chromový design se hodí do každé koupelny.

Smart Life - Smart Living
Smart Life - Smart Living

Samotná aplikace je poměrně uživatelsky přívětivá a rychle se v ni zorientujete. Kromě klasických metrik, jako je hmotnost nebo BMI, vám zobrazí také svalovou hmotu, míru tělesného tuku, případně úroveň obezity, index tělesného tuku i metabolický věk. V momentně, kdy překonáte vlastní stud, mohou být tyto metriky velmi užitečné. V aplikaci je také možné propojit se se službami třetích stran, jako je Alexa, Google Assistant nebo Smart Things.

Obsah balení

V balení nenajdete nic víc, než manuál a samotnou váhu pečlivě zabalenou v polystyrenu. Baterie (2x AAA) nejsou součástí, takže je dobré pořídit je rovnou při nákupu, v Actionu vás celá sada vyjde na pár korun.

Vzhled váhy

Váha kombinuje chromové prvky s černým designem, je velice lehká a vejde se pod každý nábytek nebo do šuplíku, kde nezabere moc místa. Displej je dostatečně velký a navíc podsvícený, takže pokud se rádi mučíte před spaním, stoupající metriku nepřehlédnete.

Aplikace Smart Life

Smart life je aplikace určená pro propojení a nastavení chytrých zařízení. Propojení s váhou je poměrně jednoduché, zapnete Bluetooth, stoupnete na váhu, chvilku vyčkáte a v aplikaci se vám objeví možnost spárování. Rozhraní je jednoduché a příliš se neliší od ostatních aplikací. Nastavení profilu požaduje pouze pohlaví, narozeniny, výšku a cílovou hmotnost. Po propojení, nastavení metrik a skenování se vám zobrazí veškeré tělesné hodnoty, podobně jako u jiné chytré váhy. Hodnocené metriky jsou překvapivě rozsáhlé, můžete se dozvědět od úrovně obezity po míru bílkovin v těle. Váhu je možné propojit s více uživateli, vždy se vás zeptá, zda-li je dané měření vaše, či jiného člena domácnosti.

Pro koho je chytrá váha vhodná?

Pokud nejste vášnivým uživatelem chytrých technologií a už vůbec určený pro chytré vážení, ale uvědomujete si nevyhnutelnost při změně životního stylu, může být tou správnou volbou. Cenově je velmi přijatelná, ačkoliv s nízkou cenu musíme počítat s nižší kvalitou, ta ale na první pohled není znatelná.

Action váha

Používáte nějakou chytrou váhu?

Zdroj: vlastní, Action

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)