Velký update: Google Chromecast 4K přechází na Android TV 12

Chromecast Google TV 4K update Android 12

Jen pár dní poté, co společnost Google uvedla na trh nové zařízení Chromecast HD se systémem Google TV (testovali jsme) a se základy na Android TV 12, se povýšení na stejné prostředí dočkal také starší Chromecast 4K. Model z roku 2020 díky tomu získává například nové funkce nebo lepší zabezpečení. Doposud v něm běžel Android TV 10. Update, jehož instalátor má asi 720 MB, se začal šířit cestou klasické OTG aktualizace.

Uživatelé tohoto staršího Chromecastu mohou po updatu například měnit nastavení formátu HDR či prostorového zvuku. Přibývá rovněž funkce pro automatické přepínání snímkovací frekvence dle zdroje. Stejně jako u jiných zařízení s dvanáctým Androidem jsou nově k dispozici také notifikace o zapnuté kameře či mikrofonu.

Google Chromecast Google TV Android 12 update changelog

Dosavadní dojmy z používání nové verze systému hovoří o tom, že sice přibyly zmíněné nové funkce, ale jinak je ovládání Chromecastu pro mnoho uživatelů stále dost pomalé. Jsou hlášeny také potíže s ethernet připojením nebo kompatibilitou některých aplikací. Tyto mouchy se snad Googlu podaří brzy vyhnat.

Se kterými Chromecasty máte zkušenosti?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)