TOPlist

Chromecast built-in končí! Google zase dělá zmatek v označeních svých technologií

Chromecast změna názvu google
  • Společnost Google přejmenovala populární funkci Chromecast built-in
  • Název „Google Cast“ platil až do roku 2016 a nyní vstává z mrtvých
  • Poprvé se objevil na televizorech od LG na veletrhu CES

Google na konferenci I/O 2024 potichu přejmenoval Chromecast built-in na Google Cast. Tato změna přichází osm let poté, co bylo v roce 2016 zavedeno označení Chromecast built-in. Původní značka Google Cast byla postupně vyřazována právě ve prospěch Chromecast built-in, pravděpodobně kvůli většímu povědomí spotřebitelů o cenově dostupných streamovacích doplňcích, cesta zpět ke kořenům ale působí při nejmenším zvláštně.

Nový název se objevil poprvé v lednu 2024, kdy společnost LG na veletrhu CES oznámila, že její chytré televize s operačním systémem webOS 2024 budou podporovat Google Cast. Během oznámení Google zdůraznil, že uživatelé budou moci streamovat obsah z telefonu nebo prohlížeče Chrome přímo na televizi. Jde tedy o naprosto totožnou funkčnost, kterou známe z dnes již mrtvého Chromecast built-in.

Při oznámení podpory funkce Cast pro Android Automotive na I/O 2024 Google uvedl, že Google Cast (dříve Chromecast built-in) přichází do automobilů. Staronové označení se objevuje také na webu Androidu a Google podpoře, změna je tedy s nejvyšší pravděpodobností definitivní. Proč se tak Google rozhodl? Těžko říct, s nejvyšší pravděpodobností se mu ale nelíbilo, že v původním názvu nefiguroval název americké společnosti, takže nemuselo být na první pohled jasné, že jde o technologii Googlu. Z hlediska funkcí pro uživatele se nic nemění, na obalech produktů dostaneme maximálně nové logo.

Který název se vám zamlouvá více?

Zdroj: 9to5google, Android

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)