Toto dost využijeme: Chrome dostal tři super zkratky v jedné

Google Chrome zkratky vyhledávání historie karty záložky

Používání desktopových operačních systémů a programů v nich velkou měrou usnadňují různé klávesové zkratky pro všemožné úkony. A nejde jen o Word nebo třeba Photoshop. Své vlastní má také prohlížeč Google Chrome, který byl navíc při poslední aktualizaci obohacen o další tři. Vlastně jednu, která ale vede k procházení tří různých částí prohlížeče. Zadáním jediného znaku je možné rovnou otevřít vyhledávání v rámci historie, procházet záložky a také otevřené karty.

Google Chrome zkratky vyhledávání historie karty záložky ukázka

Zmíněná trojitá nabídka je k dispozici přímo v adresním řádku po zadání znaku zavináče, tedy @. V češtině se rovnou nabídnou @Historie, @Karty a @Záložky. Ve všech těchto položkách je pak po kliknutí možné vyhledávat. Novinka si jistě najde řadu nadšených uživatelů a my mezi ně rozhodně budeme patřit.

Google Chrome zkratky vyhledávání historie karty záložky vlastní zkratky

Pokud byste chtěli jít ještě za hranice této předdefinované trojice, tak vám Google Chrome nabízí možnost vytvořit si zkratku dle libosti. A to v Nastavení > Vyhledávač > Vyhledávání na webu. Může přitom jít třeba o zkratku pro vyhledávání na Google Play nebo na jiném libovolném webu. V nastavení této novinky se určitě “pohrabeme” a časem vám přineseme návod na nastavení.

U kterého případu využijete tuto novinku nejvíc?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)