TOPlist

Chrome pro Android spolkne ještě více paměti RAM. Bude ale bezpečnější

Chrome pro Android spolkne ještě více paměti RAM

Náročnost prohlížeče Google Chrome na paměť RAM je už v podstatě legendou a taky častou výtkou. A to jak v oblasti stolních počítačů, tak i u telefonů. Běh poslední verze této aplikace bude pro systém Android dokonce ještě náročnější než kdy dříve. Má to ovšem své logické opodstatnění. Chrome pro Android spolkne ještě více paměti RAM kvůli většímu zabezpečení dat uživatelů. Nově zabudované opatření má pomoci zejména při návštěvách webů, na kterých můžete přijít o citlivé údaje.

google chrome změna hesla

Za to, že Chrome bude ještě větším žroutem operační paměti, může funkce pro tzv. izolaci stránek. Ta se stará o to, aby konkrétní web a jeho citlivý obsah nemohla ovládat či zobrazovat jiná stránka. Citlivý web, tedy například ten, na kterém je po uživateli požadováno heslo, prohlížeč doslova izoluje. Pokud budete navíc v některé části zatím neizolovaného webu zadávat heslo, Chrome izolaci stránky zapne a pro příští návštěvy konkrétní adresy si bude tuto volbu pamatovat. Ostatní části webu izolované nebudou. Chrome tedy nyní spolkne ještě více RAM proto, aby zajistil lepší ochranu dat uživatelů, za což ho lze jen pochválit. I za cenu menší ztráty výkonu. Jak velká ta ztráta bude?

Celkový nárůst náročnost na operační paměť má být 3-5 %. Nejvíce ji pochopitelně pocítí majitelé levnějších telefonů s menší pamětí RAM. Tady ovšem Google nastavil rozumnou spodní hranici a izolace stránek se spustí pouze na přístrojích s minimálně 2 GB RAM. Vývojáři navíc slibují, že budou nadále tvrdě pracovat na lepší optimalizaci této funkce.

Vadí vám náročnost Google Chrome?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)