Máte doma starý a pomalý počítač? Vyzkoušejte nový systém Chrome OS Flex

chrome os flex

Máte doma starší počítač, notebook či MacBook? Pak vás možná trápí, že už nefunguje tak rychle jako před lety nebo jste jej kvůli tomu odložili a koupili si nový. Často pomůže koupě SSD disku a přeinstalace systému. Pokud ale počítač využíváte především na internet a office, možná vás zaujme nový operační systém od Googlu, Chrome OS Flex.

Chrome OS Flex je na míru šitý starším počítačům

Před nějakým časem americký gigant koupil firmu Neverware, která se zaměřovala na vývoj systému Cloudready, což byl operační systém, který byl určen pro starší a nevýkonné počítače. Právě Chrome OS Flex je nástupcem systému Cloudready. Google jej představil oficiálně už v roce 2022 a zaměřuje se hlavně na školy či menší podniky. Zvládne ho prý nainstalovat každý a to během několika minut, přičemž systém běží plynule a efektivně a to na strojích, které jsou staré i 13 let.

How To Install Chrome OS Flex On To A Windows Laptop Or Desktop PC – Step By Step Installation Guide

How To Install Chrome OS Flex On To A Windows Laptop Or Desktop PC - Step By Step Installation Guide

Chrome OS Flex je dle Googlu velice podobný klasickému Chrome OS, běží dokonce na stejném kódu. Stejně tak mu je věnována stejná pozornost v případě aktualizací. Společnost rovněž upozornila, že některé funkce jako třeba propojení s Android mobilem či Google Asistent nemusí být dostupné na všech zařízeních. Záležet bude na konkrétním hardwaru. Na oficiálních stránkách se můžete mrknout, zda se i váš notebook nachází na seznamu certifikovaných modelů.

Chrome OS Flex Turns Old Laptops Into Fast Chromebooks

Chrome OS Flex Turns Old Laptops Into Fast Chromebooks

Operační systém stáhnete tak, že se zaregistrujete do oficiálního programu.

Vyzkoušíte Chrome OS Flex?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)