TOPlist

Chrome dokáže zobrazit webové stránky i bez internetového připojení

offline stahovani webove stranky google chrome

Google vylepšil offline režim v prohlížeči Chrome. Už nějakou dobu si můžete ručně stahovat webové stránky pro offline prohlížení. A to například pro čtení článků, když jste v metru. Nově už ale manuální stahování nebude potřeba. Google Chrome vám totiž bude články a stránky stahovat automaticky podle vašich preferencí.

Google Chrome dokáže automaticky stahovat webové stránky

Nová funkce se začíná postupně uvolňovat, start proběhl ve více než 100 zemích. Přesný seznam ale není bohužel k dispozici, víme tak jen o několika zemích jako je Indie, Indonésie, Nigérie a Brazílie. I z toho jde vidět, že Google nejprve spíše cílí na země třetího světa. V Česku se nám zatím tuto funkci nepodařilo aktivovat. Alespoň si ji ale můžeme blíže představit z popisu společnosti.

google chrome offline webove stranky

Pokud budete s telefonem připojeni k Wi-Fi síti, tak vám bude prohlížeč Chrome automaticky stahovat obsah podle vaší lokace a zároveň uzpůsoben také tomu, co normálně sledujete nebo čtete. Tento obsah je pak kdykoliv dostupný k prohlížení či čtení, i když nemáte připojení k internetu.

Rozhodně se jedná o zajímavou funkci, otázkou samozřejmě je, jak moc relevantní obsah bude Google stahovat a doslova servírovat. Jak víme i z chytrých karet Google Now, respektive z Google Feed, tak se v posledním roce výběr zpráv zhoršil.

Google Chrome
Google Chrome

Využíváte manuální stahování článků v Chrome? Těšíte se na automatickou verzi?

Zdroj: gooogleblog.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)