Menu

Chrome dokáže zobrazit webové stránky i bez internetového připojení

Google vylepšil offline režim v prohlížeči Chrome. Už nějakou dobu si můžete ručně stahovat webové stránky pro offline prohlížení. A to například pro čtení článků, když jste v metru. Nově už ale manuální stahování nebude potřeba. Google Chrome vám totiž bude články a stránky stahovat automaticky podle vašich preferencí.

Google Chrome dokáže automaticky stahovat webové stránky

Nová funkce se začíná postupně uvolňovat, start proběhl ve více než 100 zemích. Přesný seznam ale není bohužel k dispozici, víme tak jen o několika zemích jako je Indie, Indonésie, Nigérie a Brazílie. I z toho jde vidět, že Google nejprve spíše cílí na země třetího světa. V Česku se nám zatím tuto funkci nepodařilo aktivovat. Alespoň si ji ale můžeme blíže představit z popisu společnosti.

google chrome offline webove stranky

Pokud budete s telefonem připojeni k Wi-Fi síti, tak vám bude prohlížeč Chrome automaticky stahovat obsah podle vaší lokace a zároveň uzpůsoben také tomu, co normálně sledujete nebo čtete. Tento obsah je pak kdykoliv dostupný k prohlížení či čtení, i když nemáte připojení k internetu.

Rozhodně se jedná o zajímavou funkci, otázkou samozřejmě je, jak moc relevantní obsah bude Google stahovat a doslova servírovat. Jak víme i z chytrých karet Google Now, respektive z Google Feed, tak se v posledním roce výběr zpráv zhoršil.

Využíváte manuální stahování článků v Chrome? Těšíte se na automatickou verzi?

Zdroj: gooogleblog.com

 

Komentáře

Tom_lex

Tomáš Lex 1

3.7.2018 13:27

jako by si smartphone stahoval už teď málo bordelu, ještě stahovat další, to za chvíli nebude stačit ani těch 32Gb paměti

Vml

Vláďa Mlázovský 3

4.7.2018 7:59

Tohle je chytrá funkce. Jako zmlsaní čtenáři Světa Androida :-) s hromadou dat a běžnému přístupu k WiFi ji tolik nevyužijeme. Něco jako automatický RSS feed je parádní věc, která nepřímo nahrazuje vlastní aplikace různých deníků a zpravodajů.

Google v tomto směru implementuje zajímavá řešení, třeba “offline” youtube. Sám bych tuto funkci využil, když jezdím ráno metrem – namísto knížky v PDF nebo načtené stránky ze včerejší záložky bych prostě otevřel článek, který se mi chytře stáhnul ještě než jsem opustil WiFi. Chytré.

Volná paměť v mobilu je nevyužitá paměť a webovka nezabere ve spojení s běžnou cache prohlížeče nějak závratně hodně (je to stránka od stránky jinak, ale bez reklamy mají webové stránky řádově stovky kB). Kdo nebude chtít, funkci nepoužije. Navíc mi dává smysl, že je aplikace po přečtení zase smaže.

RSS (komentáře k článku)