Zajímavá novinka v Chrome 90 umožňuje sdílet konkrétní části webů

Chrome kopírovat odkaz na zvýraznění

Potřebujete čas od času poslat přátelům nebo třeba kolegům odkaz na webovou stránku, na které si mají přečíst či prohlédnout konkrétní informace? Tak asi tušíte, jak nešikovné to běžně je. Pokud posíláte jen odkaz, musíte k tomu připojit i vysvětlení, kde se daný obsah nachází. A hodně to zdržuje vás i příjemce. Google Chrome v nové verzi 90 teď ale zavádí novinku jménem Kopírovat odkaz na zvýraznění, která přesně tento proces parádně usnadní.

Chrome kopírovat odkaz na zvýraznění ukázka

Princip fungování tohoto nástroje je velmi jednoduchý. Stačí myší označit určitou část webové stránky a na tu pak kliknout pravým tlačítkem. Pod položkou Kopírovat se v Google Chrome nachází právě novinka Kopírovat odkaz na zvýraznění. Po kliknutí na ni se vytvoří odkaz, který vede nejen na stránku, ale i na toto označené místo. Klidně vyzkoušejte. Takto můžete pohodlně sdílet přesně to, co potřebujete.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Jestliže máte Chrome 90 a funkci zatím nevidíte (je zaváděna postupně), můžete ji manuálně zapnout na stránce s experimentálními nástroji Chrome://flags. Jmenuje se Copy Link To Text. Zkoušeli jsme novinku aktivovat i v mobilní verzi prohlížeče, ale tam nejspíš zatím nefunguje.

Jak často takto potřebujete něco sdílet?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)