V Chrome pro iOS přibude super ochrana anonymních karet. Co Android?

Chrome iOS biometrické zabezpečení anonymních karet

Pokud jednou za čas potřebujete procházet některé webové stránky tak, aby po vás ideálně zůstaly co nejmenší stopy, nebo chcete na určité weby vstoupit bez identifikace, jistě je vám známý takzvaný anonymní režim. Podporují ho v podstatě všechny současné prohlížeče včetně Google Chrome. A to i v mobilní verzi. Jak se zdá, jeho uživatelé s iPhony a iPady se brzy dočkají v případě tohoto módu velmi zajímavé vychytávky. V Chrome pro iOS se začíná testovat biometrické zabezpečení anonymních karet.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Novinka byla objevena beta verzi tohoto Google prohlížeče. Funguje tak, že karty z tzv. incognito módu jde nejprve zamknout a následně je pro jejich odemčení potřeba přístup přes Touch či Face ID, tedy otisk prstu či sken tváře. Vychytávka se bude hodit pro udržení soukromí při rychlém přepínání mezi aplikacemi také pro případ, kdy majitel půjčí telefon do ruky někomu jinému kvůli vyhledávání. Biometrické zabezpečení anonymních karet bylo zatím opravdu nalezeno jen v Chrome pro iOS. O nasazení této funkce do Android verze zatím zprávy nejsou.

Jak často používáte anonymní režim?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (0)