Užitečná funkce: Chrome automaticky opravuje dlouhé odkazy

Dlouhe odkazy chrome

V prohlížeči Google Chrome 64 se objevila jedna užitečná funkce, která se bude hodit, pokud často sdílíte odkazy. Každý už se pravděpodobně setkal při sdílení s tím, že jste odeslali ultra dlouhé odkazy, které zabírají celé okénko chatu. Většinou jde například o odkazy v obchodech, kde se přidávali referral znaky, zbytečné řetězce a další balast. Google od nové verze prohlížeče Chrome tyto odkazy zjednoduší a automaticky odstraní všechen balast, aby byl výsledný odkaz co nejkratší.

Dlouhé odkazy Chrome automaticky zkrátí

Zjednodušování URL adres se děje automaticky, a to když použijete sdílení v Chrome. Nefunguje to tak, že byste zkopírovali odkaz z vyhledávací lišty a vložili jej někde. Nejlepší je to si to vyzkoušet na vlastní kůži. A to třeba u produktů na Amazonu. Ten je známý dlouhými odkazy.

Na prvním obrázku můžete vidět zkopírovaný odkaz přímo z lišty, který vyplňuje v podstatě celou bílou plochu displeje. Na druhém pak odkaz na stejný produkt, který Google Chrome automaticky zjednodušil. Úspora místa je opravdu velká.

Pozor ale na to, že Chrome tímto způsobem odstraní i odkazy na záložky (kotvy). Ty můžete vidět například v obsahu u našich delších článků a recenzí. Kdy je na konci odkazu část #jmeno_zalozky, pokud někomu pošlete odkaz, kde jsou i záložky, tak ho prohlížeč automaticky odroluje na danou část stránky. Po úpravě od Google Chrome ale zůstane odkaz “čistý”, tudíž se stránka zobrazí standardně nahoře.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Jde podle vás o užitečnou funkci, nebo délku odkazů neřešíte?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)