Vychází Google Chrome 89 Beta. Co nového přináší?

Chrome 89 beta

Google Chrome 88 vychází a tak je připravená verze 89 Beta. Můžete jej nyní stáhnout z Obchodu Play nebo APK Mirror. Dle Googlu přináší tato verze několik nových funkcí, kterých si nemusíte na první pohled všimnout, ovšem z dlouhodobého hlediska je oceníte.

Vychází Google Chrome 89 Beta

Jedná se třeba o nové NFC API, které umožňuje webům číst a zapisovat NFC tagy. Tím se ještě zmenší pověstná propast mezi aplikacemi a webovými stránkami. Dále je zde přítomné rozhraní WebHID API, které má pomoci s podporou gamepadů, což je skvělá zpráva pokud byste chtěli hrát hry přes Google Stadia. Dále jsou zde Web Serial API, podpora AVIF dekódování a mnoho dalších.

Chrome Beta
Chrome Beta

Samozřejmostí je pak vylepšení stability, rychlosti a zabezpečení. Pokud se bude Google držet dále svého harmonogramu, měli bychom se Chrome 89 v plné verzi dočkat přibližně za měsíc, tedy na začátku března. Pokud chcete, můžete si betu stáhnout už teď.

Co na nové funkce říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)