Jubilejní Chrome 60 přináší widget s úpravou vyhledávače

chrome 60

na google play se objevila jubilejní verze chrome 60. nabízí několik zajímavých novinek a změn v čele s novým widgetem nebo odstraněním vibrujících reklam.

widget s vyhledáváním na seznamu? s chrome 60 žádný problém

největší novinkou je widget pro vyhledávání. na první pohled nevypadá nějak netradičně, změny se ale provedly pod povrchem. widget s vyhledáváním se bude automaticky měnit podle toho, jaký máte v chromu zvolený vyhledávač. můžete tak tam mít třeba seznam.cz nebo bing.com.

tato změna je výsledkem dohody s ruským antimonopolním úřadem. ruská vyhledávací společnost yandex tvrdila, že google porušuje pravidla hospodářské soutěže. kromě pokuty, bylo další podmínkou, aby google vytvořil widget s volitelným vyhledávačem. to se nyní tak stává.

chrome 60 widget

další změna se týká vibrací. před několika lety google vytvořil webové api pro vibrace, které mělo sloužit pro mobilní hry a jiný interaktivní obsah. jenže se to moc nechytlo a vibrace v prohlížeči si většina z vás určitě vybavuje ve spojení s reklamami. od verze chrome 60 už se tak nestane. vyskakovacích reklam se jen tak rychle ještě nezbavíme, ale minimálně už nebudou vibrovat. ke spuštění vibrací bude nejdříve potřeba kliknout na stránku, už nebudou automaticky.

v neposlední řadě se novinky týkají plateb jako je android pay nebo samsung pay. dostalo se také na několik změn v api, podpoře nový css funkcí atd. novou verzi chrome můžete stahovat již nyní přes apkmirror, nebo můžete počkat pár dní a aktualizace se vám nabídne automaticky přes google play.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

co říkáte na nový widget? používáte jiný vyhledávač?

zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)