Chrome 54 beta: Přehrávání videa v pozadí, Google Now a další

Chrome 54 beta

Beta aktualizace pro Chrome 54 přiletěla do Google Play, přináší dvě užitečné věci a další dvě věci, které ocení hlavně vývojáři. Pojďme se na ně podívat blíže.

Chrome 54 přinese přehrávání videí na pozadí

Pokud si nyní na Chrome ve verzi 53 nebo nižším zkusíte při přehrávání videa přepnout do jiné aplikace, video se pozastaví a nic s ním nemůžete dělat, dokud se nepřepnete zpátky. To už ale bude minulostí. Video se sice opět automaticky zastaví, ale vyskočí vám notifikace, kde budete moc video opět zapnout. Po zapnutí už se bude přehrávat jak je dlouho chcete. Pokud pouštíte audio, objeví se podobná notifikace, nicméně se automaticky nepozastaví, pokud odejdete z Chrome.

google-chrome-54

Přehrávání videí v pozadí funguje prozatím i na YouTube, a nemusíte mít předplacenou službu YouTube Red. Nicméně Chrome 54 umožňuje stránkám zjistit, jestli jsou puštěné na pozadí, takže se může zdát, že v budoucnu se to na YouTube zakáže.

Nová karta s “Google Now”

Proměnou prošla i “Nová Karta”. Stále tam najdeme logo Googlu, vyhledávací lištu a osm rychlých zkratek na stránky. Ze spodní strany ale zmizely Záložky a Nedávno použité karty. Stále jsou ale přístupné jednoduše přes menu v pravém horním rohu.

google-chrome-54-1

Místo toho tam naleznete “Články pro vás”, které vypadají jako chytré karty Google Now. Zajímavé ale je, že se tam zobrazují, i když máte samotný Google Now vypnutý, takže to pravděpodobně bere informace zvlášť.

Karty mezi sebou můžou komunikovat

Když byl poprvé představen prohlížeč Chrome, jeden z hlavních rozdílů oproti konkurenci, byl ten, že každá karta a každé rozšíření běží samostatně a zcela nezávisle na sobě. To se hodí, když selže jedna karta, tak zbytek Chrome je nedotčen. Chrome 54 ale nyní podporuje tzv. BroadvastChannel API, díky čemuž můžou jednotlivé karty komunikovat mezi sebou pomocí JavaScriptu. Z bezpečnostních důvodů to ale funguje pouze na karty ze stejné stránky.

Vlastní elementy V1

Už předchozí novinka byla zaměřena na vývojáře. Stejně tak tomu je i u této. Chrome 54 přidává podporu pro Custom Elements V1 API. To umožní vývojářům vytvářet vlastní HTML elementy. Pokud máte větší zájem o tuto novinku, doporučuji prostudovat oficiální dokumentaci Googlu.

Chrome Beta
Chrome Beta

Manažer stahování nebude?

V DEV verzi Chrome 54 byl přítomný také manažer stahování, který obsahoval i funkci ukládání stránek pro offline čtení. Z nějakého důvodu se ale nedostal do betaverze. Na druhou stranu to nemusí být zase taková škoda, protože manažer stahování, který je zabudovaný v Androidu, funguje dobře.

Chybělo vám v Chrome přehrávání videí na pozadí?

zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)