Čeští uživatelé Facebooku si už mezi sebou mohou volat zdarma

unnamed (16)

Známá sociální síť Facebook přináší do Čech možnost volání zdarma a to skrze aplikaci Facebook Messenger, která je dostupná jak pro telefony s Androidem, tak i pro zařízení s iOS. V Čechách tato aplikace dosud sloužila převážně jen pro textovou komunikaci.

facebook-messenger-android-sept-2012

Vše ale mění update 2.5.2, který českým uživatelům přináší možnost “bezplatného” hovoru. Schválně používáme uvozovky, protože tyto telefonáty probíhají přes datové připojení, které je prakticky u všech operátorů omezeno nastaveným FUP a k některým tarifům si jej musíte extra dokoupit. Datový tok hovoru sice není kdovíjak vysoký, přesto vám ale při častějším telefonování něco z datového balíčku ukousne. Samozřejmě je tu možnost volat i přes WiFi, pokud se nacházíte v blízkosti přístupového bodu.

Screenshot_2013-05-28-12-59-09

Máte aktualizovanou aplikaci a máte zaplacené datové připojení – pak už jen v aplikaci Facebook Messenger ťuknete v kartě kontaktu (ikonka s písmenem “i”) na položku “Volat zdarma” a pokud dotyčný má rovněž všechny prerekvizity, bezplatný hovor může začít. V době neomezených tarifů už to možná není takové terno, jako by to bylo před rokem či dvěma, ale přesto věřím, že si tato funkce své fanoušky najde. Spojení funguje dobře i pokud máte dostupné pouze EDGE připojení, kvalita hovoru je však nižší než na 3G/WiFi.

Zdroj: Facebook, Google Play

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)