Český Turris nám prozradil velké plány pro rok 2022

Turris plány 2022

Během návštěvy kongresu MWC 2022 v Barceloně jsme využili příležitosti a vyrazili na stánek prezentující značku Turris, český projekt založený pod sdružením CZ.NIC věnující se vývoji zákazníky vychvalovaných a odborníky oceňovaných routerů. Zajímaly nás samozřejmě nejbližší plány a cíle a není toho zrovna málo. V prvé řadě se můžeme těšit na limitovanou edici vlajkového routeru Turris Omnia 2020, který dorazí v pěti exkluzivních barvách (červená, bronzová, modrá, bílá a maskáčová) a navíc s tajemnou “digitální” odměnou. Tady tušíme nějaké NFT.

Kromě odlišného zabarvení ale dojde i k podstatné změně v hardwarové výbavě současných Omnií. Nové kusy vyrazí do světa s modulem pro Wi-Fi 6 konektivitu a majitelé starších kousků budou mít možnost pořídit upgrade kit. A to na novém e-shopu, který bude spuštěn po finálním odtržení od CZ.NIC.

Dále se blíží vydání nového prostředí Turris OS 6 a v rukách konstruktérů se postupně formuje i finální podoba nového routeru Turris Omnia 2022. Svému jménu by měl snad dostát a počítá se s uvedením ještě letos. V současné fázi má 6 SFP portů (z toho 3x 10Gbps) a k tomu také podporu LTE i 5G. Na fotografiích můžete vidět hrubou podobu a například o vzhledu displeje ještě nebylo rozhodnuto.

Které Turris routery jste už vyzkoušeli?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)