Český poskytovatel má extra levný tarif pro IoT zařízení

IoT tarif miotiq ČR

Hledáte levnou možnost, jak připojit nějaké vzdálené chytré IoT zařízení k mobilní síti? Česká společnost M2MC a její dceřiná značka spouští nový předplacený Gigatarif, jehož hlavní výhodou je právě cena. Za připojení a posílání dat z IoT zařízení u tohoto poskytovatele uživatel zaplatí při rozpočítání dlouhodobého tarifu 2,59 € (cca 65 Kč) za rok. Celá nabídka zní: 25,9 Eura na deset let.

“Dlouhou dobu byla v oblasti připojení k NB-IoT a LTE-M limitem nejen vysoká cena koncového zařízení, ale také cena za komunikaci. Ve srovnání s běžnými tarify byly ceny na první pohled nízké, běžně dosahovaly maximálně 10 EUR ročně. Pro nasazení desetitisíců a statisíců senzorů (jen v Česku) byla ale cena stále příliš vysoká. M2MC nyní přináší zásadní změnu,” uvádí poskytovatel v tiskové zprávě.

Připojení je funkční ve 45 zemích světa, včetně například většiny zemí EU, USA a Austrálie. Celkový dostupný objem dat nového tarifu je 1 Gb. V kontextu LowPower zařízení se dá v podstatě označit jako neomezený tarif. Koncová IoT zařízení (jako jsou senzory) totiž přenášejí jen velmi malý objem dat a pracují po dobu několika let bez nutnosti výměny či dobití baterií.

Kolik máte doma či jinde IoT zařízení?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)