TOPlist

Čech nahrával soubory na internet a způsobil škodu 48 milionů. Porušoval autorská práva, teď ho stíhá policie

Nahrávání souborů porušujících autorská práva na internet ilustrace
  • Muže ze Slovácka stíhá policie a hrozí mu až 8 let vězení
  • Na internet měl nahrávat díla bez svolení majitele autorských práv
  • Činnost provozoval od roku 2019, souborů nahrál přes 2 tisíce

Nechť se přihlásí ten, kdo si z internetu nikdy zdarma nestáhnul celovečerák, aby za něj nemusel platit. Ačkoliv věřím, že se několik takových najde, nedělám si iluze o vysokém počtu. Téma porušování autorských práv v souvislosti se sdílením souborů on-line se ve společnosti řeší relativně často a diskuzi nyní vyvolává případ muže ze Slovácka.

Jak informovaly Novinky a Slovácký Deník, policisté momentálně muže stíhají za porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi, hrozí mu přitom až osmiletý trest odnětí svobody. Sdílením obsahu na internetu se dopustil škody ve výši necelých 50 milionů korun.

Muž měl podle policejního mluvčího Radomíra Šišky na veřejných internetových stránkách šířit cizí autorská díla, respektive audiovizuální soubory obsahující celá díla či jejich podstatnou část, bez souhlasu majitele práv. Činnosti se údajně věnoval od roku 2019, od té doby se mu podařilo zveřejnit minimálně 2 300 souborů, které porušovaly autorská práva.

„Vzniklá škoda na autorských právech volným sdílením souborů přesáhla čtyřicet osm milionů pět set tisíc korun,“ vyčíslil podle Novinek mluvčí.

Jakým způsobem sledujete filmy na internetu?

Zdroje: Novinky, Slovácký Deník

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)