Česká pošta inovuje, platba kartou i mobilem nově na všech pobočkách

česká pošta platba kartou a mobilem

Blížící se návštěva pošty a představa půl dne stráveného čekáním ve frontě kvůli odeslání balíku mnoho lidí straší ve snech. Nejeden z nás se pak ocitl v situaci, kdy po dvouhodinové frontě u přepážky zjistil, že pošta nepodporuje platbu kartou jiné banky než ČSOB. Tomu však s příchodem prázdnin konečně odzvonilo! Česká pošta nyní přidává podporu pro všechny Mastercard a Visa karty, s platností od 1. července je tak na poště umožněna platba kartou i mobilem s účtem u jakékoliv banky.

Platba kartou na každé poště pro klienty všech bank

Až doposud mohli zákazníci České pošty využít platbu kartou pouze na některých pobočkách. A to jen v případě, že mají účet u bankovní skupiny ČSOB. Řada lidí proto žádala změnu, jejich volání bylo vyslyšeno na začátku července. Platební terminály budou nyní dostupné na všech pobočkách České pošty, vyřeší se tak zmatek uživatelů, kteří se ztráceli v tom, kde se kartou platit dá a kde nikoliv.

platba kartou na poštěPlatba kartou konečně i na poště

Kromě rozšíření platebních terminálů jsou nyní na všech pobočkách přijímány platební karty všech bank bez rozdílu. Pokud tak přijdete na poštu s kartou Visa, nebo Mastercard, neměli byste se setkat s problémem. Rozšíření se vztahuje také na mobilní platby. Platba kartou tak může být použita v rámci všech služeb, které Česká pošta nabízí.

Kladně se k inovaci služeb pošty vyjádřil také generální ředitel České pošty. Platba kartou a mobilem dle jeho názoru ušetří nejen náklady, ale i čas, mohlo by se tak jednat o jeden z prostředků, kterými by Česká pošta mohla zkvalitnit a zrychlit své služby. Stejně tak by se pro zákazníky měl zkrátit čas strávený na pobočce. Jak moc novinka pomůže ke zlepšení poskytování služeb uvidíme až časem. Přesto je podpora platby kartou a mobilní aplikací velkým krokem vpřed.

Google Wallet
Google Wallet
My Air
My Air

Platba kartou a Česká pošta, uvítáte novinku?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)