Česká učitelka a táta jako vývojáři. Stvořili vlastní appku pro online výuku

česká aplikace pro online výuku VímTo

Distanční výuka přes internet je na jednu stranu v lecčem velmi pohodlná a jednodušší, na druhou stranu ale také v mnoha ohledech nepraktická a nedostatečná. Své o tom ví děti, rodiče i samotní vyučující. Mezi hlavní problémy klasických přenosů patří zejména fakt, že by učitelé potřebovali lepší možnosti interakce s dětmi, o kterých často přesně neví, co u počítače dělají a jestli výuku vůbec sledují. Například i Google má pro tyto účely vlastní řešení, ale šikovné české ručičky na to šly jinak, po svém. Na základě podnětů plzeňské učitelky Miloslavy Schnebergerové a v rukou ochotného rodiče programátora Ladislava Kafky vznikla originální česká aplikace pro online výuku jménem VímTo.

Na adrese vimto.online se díky nim nachází velmi efektivní nástroj, který mohou používat i jiní. Na měsíc zdarma, pak případně za měsíční poplatky. Ty ale vzhledem k praktičnosti aplikace vůbec nejsou vysoké. Největší výhodou nástroje je, že mohou žáci při online přenosech plnit úkoly nebo reagovat jiným způsobem naráz. Kolik dětí je u počítače? Jak odpověděly na poslední otázku? Jak rychle vyplní zadaný kvíz? Na tyto i další otázky umí česká aplikace pro online výuku VímTo odpovědět. Učitel má perfektní přehled a děti přitom navzájem neznají své odpovědi. Třešnička na závěr: VímTo funguje i na mobilech.

Jak se vaše děti vypořádávají s online výukou?

Zdroj: VímTo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)